Tip na článok
Skončila: Bývalá Dankova hovorkyňa nechce povedať dôvod odchodu.

Otázniky okolo odchodu Dankovej hovorkyne: Zakázali jej hovoriť?

O dôvodoch, pre ktoré skončila Eva Kliská (32) na poste hovorkyne predsedu parlamentu Andreja Danka, nechce nikto otvorene hovoriť. Ani ona sama.

Galéria k článku (6 fotografií )
Plány do budúcna: Eva Kliská nechce komentovať, kde bude pracovať po Dankovi.
Náročná práca: Eva Kliská mala u Andreja Danka, čo robiť. Je slávny najmä brptami.
Nostalgia v Kórei: Andrej Danko zožal za post na facebooku posmech. Písala ho údajne Kliská.

Nemala to s ním ľahké. Bývalá hovorkyňa Andreja Danka došla do parlamentu vlani v máji. Medzitým sa jej šéf stihol presláviť ako kráľ brptov a zvláštnych výrokov, ako napríklad: „Žiaden človek nedokáže dať toľko lásky človeku, ako dokáže dať len človek človeku. Ale žiaden iný človek nedokáže rozdať toľko zla, poníženia a urážok inému, je to dané len nám ľuďom.“ Táto hláška, ktorú povedal Danko na Medzinárodný deň pamiatky obetí holokaustu, sa stal natoľko slávny, že sa dnes objavuje ešte aj na tabuliach pred kaviarňami.

Za nostalgiu?

Kliská sa snažila niektoré Dankove výroky žehliť. Nie vždy to však vyšlo a párkrát sa zadarilo aj jej. Naposledy zožal internetovú slávu príspevok na facebookovom profile predsedu parlamentu z návštevy Južnej Kórey: „Priznám sa, že to vo mne vyvolalo veľký pocit nostalgie, keď sa aj v našej krajine nachádzal ostnatý drôt a izoloval našu krajinu. Sledovať z diaľky Severnú Kóreu, v ktorej je demokracia neznámym pojmom, bolo veľmi smutné. Verím, že raz príde k zjednoteniu tejto krásnej krajiny.” Práve táto hláška, ktorú pravdepodobne uviedla do života Kliská vo svojej tlačovej správe a potom ju zavesila na Dankov oficiálny profil, má stáť za koncom jej kariéry v parlamente.

Tajnosti

Jediné, čo Kliská pre médiá o svojom rýchlom konci prezradila, bolo, že došlo k vzájomnej dohode. Pre koho bude pracovať v budúcnosti je zatiaľ neznáme. „Naozaj by som veľmi nerada svoje ďalšie pôsobenie komentovala,“ povedala nám, keď sme sa jej na to pýtali. Rovnako nekomentovala ani údajný dôvod odchodu a to, či si s Dankom zachováva dobré vzťahy. Jej pracovný telefón je však už vypnutý a spojiť sa ňou dá ťažko. Hovoriť o tom nechcú ani jej bývalé kolegyne a dokonca ani sám Danko. Kliská pred pôsobením v parlamente pracovala ako redaktorka časopisov Mama a ja a Fit štýl.

VIDEO Plus 7 Dní