OTESTUJTE SA! Dokážete priradiť tieto výroky k česko-slovenským osobnostiam?

osobnosti 2
Foto: TASR

11.3. 12:00 Na niektoré perly ducha sa nedá zabudnúť. Aj novodobá história nám ich núka požehnane. Niektoré sú múdre, iné vtipné ale aj hlúpe. Vybrali sme tie, ktoré nás pobavili, alebo prinútili zamyslieť sa. Pamätáte si ich autorov? Vyskúšajte si svoj prehľad v našom kvíze...

1/20 Na rozbeh máme pre vás istý bod. Ktorý politik je autorom tohto notoricky známeho vyhlásenia, burcujúceho národ do zbrane?: "My pôjdeme do tankoch! A pôjdeme a zrovnáme Budapešť!"

2/20 Ktorý slovenský politik povedal v roku 2004 o Róbertovi Ficovi, že: "Veľmi ťažko sa s ním robí. Horšie ako so ženou v deviatom mesiaci."?

3/20 Istý hudobník hovorieval: „Mať obľúbeného politika je to isté ako mať obľúbenú chorobu.“ Kto to bol?

4/20 "Ak mám byť prezidentom ešte nejaký čas, nemôžem nevidieť nebezpečné prvky čohosi, čo nazývam mafiánskym kapitalizmom." Kto to povedal?

5/20 "Humor je boj s ľudskou hlúposťou." Autorom tohto výroku je "starý" český herec...

6/20 Komu sa prisudzuje jeden z najkrajších a, žiaľ, najpravdivejších výrokov: "Predstavte si to ticho, keby ľudia hovorili iba to čo vedia."?

7/20 Skvelý slovenský humorista svojho času povedal: "Život je preto taký krásny, že má viac začiatkov, ako koncov." O kom hovoríme?

8/20 "Žiaden človek nedokáže dať toľko lásky človeku, ako dokáže dať len človek človeku." Tu sa opäť nedá pomýliť. Nie náhodou si autor tejto pamätnej vety vyslúžil prezývku "generátor náhodných slov"...

9/20 Na to, aby ste vedeli, o ktorej našej političke je reč, stačí jediná jej veta: „Radšej budem sedieť smutná v Mercedese ako veselá v autobuse.“

10/20 Niekedy je naozaj lepšie mlčať. Mnohé "duchaplné" vyjadrenia sa totiž na dlho zapíšu do pamäte ľudí. Zvlášť keď ich prednesiete v televízii. „Platóna a Sokrata mám veľmi rada, vlastne, tak ako všetkých filozofov minulého storočia.“ Kto to povedal?

11/20 Prečo robiť okolky, keď sa všetko dá povedať stručne, jasne a na plné ústa? "Muž, ktorý cestuje električkou, nemá intelekt a peniaze, u mňa nemá šancu.“ Ktorá modelka to takto verejne vybalila?

12/20 "Peniaze nám pomáhajú rozvíjať našu vnútornú slobodu." Ktorému známemu českému hercovi sa tento výrok prisudzuje?

13/20 "Nemôže byť bohatstvo tam, kde sú ľudia zamestnaní vzájomným podvádzaním." Autorom tejto myšlienky je...

14/20 Ktorý obľúbený herec vyslovil krátko pred svojim koncom túto vetu?: „Smrť si musí človek zaslúžiť.“

15/20 Známy slovenský humorista tvrdí, že ak si chcete z ľudí uťahovať, najprv im musíte dať najavo, že sa necítite byť o nič lepší a že ste rovnako zraniteľní ako oni. Hovorí: "Tam, kde chýba schopnosť sebairónie, humor a satira nefungujú."

16/20 "Bože, koľko generácií ešte musí vymrieť, kým sa niečo zmení?" Touto otázkou na margo stavu našej spoločnosti bol známy jeden z najpopulárnejších slovenských hercov. Ktorý?

17/20 „Nie som žiadny rasista, ale Číňanov sa bojím – je ich veľmi veľa. Preto mám doma dve búchačky, keď sem dorazí táto ázijská vlna, tak prvých štyridsaťpäť Číňanov zastrelím a posledné tri guľky si nechám pre seba a svoju rodinu.“ Autorom výroku je...

18/20 „Rozhodnúť sa kandidovať do funkcie prezidenta hlavy štátu nikdy nie je jednoduché..." Kto je neslávne známy autor tejto vety?

19/20 Zaznelo pred niekoľkými rokmi, na oslavách slovenskej štátnosti: „26. januára sa narodil Juraj Jánošík, veľký vzor mojej vlády." Kto to povedal?

20/20 Jeden z českých politikov sa svojho času takto vyjadril ku kvalite nášho piva: "Slovenské pivá sú dobré akurát tak na preplachovanie zubných protéz..." Ktorý?

Hrať znova Pochváľ sa výsledkom Ďalšie kvízy

Ďalšie obľúbené kvízy

Video obsah