"Cítila som, ako sa ku mne približuje… lichotil mi…, ťažko sa mi o tom hovorí,“ plače. „Hanbila som sa, bola som ticho. Cítila som, že ma obchytkáva…išiel mi pod veci, cítila som jeho…,“ nedokáže to vysloviť, „pohlavný orgán". Dotýkal sa ma. "Potom som už len cítila na košeli niečo teplé. Keď potom zapol svetlo, povedal mi, že to nemám nikomu hovoriť, lebo že by sme mali zle, ja a on.  Že keď to nepoviem, dá mi tablet a takéto veci. Ja som však nič nechcela.“

Takto opisuje otrasný zážitok s poslancom Jánom Herákom maloleté dievča z detského domova. Šokujúcu spoveď o excesoch Matovičovho poslanca priniesol portál nitranoviny.sk. Herák po obvinení zo zneužívania inej maloletej opustil poslanecký klub OĽaNO.

Herákova obhajoba

Incident sa mal stať koncom roka 2018 v Radave, kde sa konal vianočný tábor pre deti z detských domovov.

„Tábory pre deti organizujem už 15 rokov. Často išlo o deti z detských domov, z neúplných rodín, či z vylúčených komunít. Ja sám som vyrastal v detskom domove. Chápem, aké je to ťažké, vyrastať bez opory rodičov, bez lásky. Chápem preto, že niekedy majú deti potrebu si vymýšľať či zaujať,“ vyjadril sa Herák.

Nitrianska kriminálna polícia už preveruje podozrenia zo sexuálneho zneužívania detí v detských táboroch v Nitrianskom kraji.

"Ak ste sa stali obeťou takéhoto konania, alebo ak máte vedomosť o iných obetiach, neváhajte a kontaktujte nás na e-mailovej adrese: [email protected]," zareagovala nitrianska polícia na svojej webovej stránke. 

Chcete viac Heráka? Pozrite si ho v GALÉRII >>

Mohlo by vás zaujímať: