Šoféra priviedla na bratislavský Okresný súd väzenská stráž. Jeho vzhľad prekvapil prítomných novinárov. Nechal si narásť bradu.

Súd si vypočul aj Dědečka. Jeho žiadosť však po necelej hodine zamietol. Bývalý športový funkcionár tak putuje späť do väzby. Keď vychádzal zo súdnej siene, reagoval aj na novinárov. "Odpustite mi," prosí verejnosť.

Voči rozhodnutiu podľa svojho advokáta podá sťažnosť. O tej bude rozhodovať Krajský súd v Bratislave.

Poslal listy rodinám

Dědeček podľa svojho advokáta odoslal listy s ospravedlnením rodinám piatich obetí dopravnej nehody. Zatiaľ odpoveď nedostal.

Vyhrážky sudcovi

Dědeček je vo väzbe od 14. októbra. Tam ho poslal Krajský súd. Okresný súd na väzbu dôvod nevidel, čo vyvolalo hnev verejnosti. Sudca, ktorý o tom rozhodol dokonca čelil vyhrážkam. A to napriek tomu, že väzba nemá slúžiť na potrestanie páchateľa.

Zmarené životy

Bývalý funkcionár deaflympijského výboru je obvinený z toho, že pod vplyvom alkoholu viedol motorové vozidlo a pri nehode zabil päť mladých študentov. Jeho Škoda SuperB totiž vletela priamo na autobusovú zastávku, kde v tom čase čakalo množstvo študentov na spoj, ktorý ich mal odviezť na internáty. Okrem piatich mŕtvych auto niekoľko ľudí aj zranilo.