Dušan Dědeček, ktorý je obvinený z toho, že pri jazde pod vplyvom alkoholu obral o život päť študentov požiadal o prepustenie z väzby pre niekoľkými dňami. Informáciu o tom priniesli tvnoviny.sk. Prokurátor mu však nevyhovel a tak bude o jeho osude rozhodovať okresný súd. Potvrdil to aj prokurátor Krajskej prokuratúry v Bratislave Juraj Chylo.

Vypočúvajú znalcov aj svedkov

"Obvinený požiadal o prepustenie z väzby, ktorej prokurátor vo vlastnej kompetencii nevyhovel a túto žiadosť obvineného predložil na rozhodnutie sudcovi pre prípravné konanie,“ uviedol Chylo s tým, že termín výsluchu nateraz známy nie je. 

Dodal, že prípad je v štádiu vyšetrovania. „V rámci vyšetrovania prebiehajú výsluchy svedkov, znalecké dokazovanie z rôznych vedných odborov, účelom ktorých je zodpovedanie odborných otázok,“ informoval Chylo. 

Priblížil, že polícia skúma spôsob jazdy, správanie sa všetkých účastníkov cestnej premávky aj príčinu tragédie. „Je preto ťažko predvídateľné odhadnúť ďalší posun vo veci, prípadne termín skončenia vyšetrovania,“ dodal prokurátor. 

Hnev verejnosti

Tesne po nehode, vlani v októbri nevzal okresný súd Dědečka do väzby. Sudca na to nevidel dôvody a upozorňoval, že väzba nie je trestom ani rozhodnutím o vine. Zožal za to však nenávisť verejnosti a dostával dokonca vyhrážky, pre ktoré žiadal o policajnú ochranu. Krajský súd po sťažnosti prokurátora Dědečka do väzby vzal. Z dôvodu, že by mohol pokračovať v trestnej činnosti.