Začal sa súd

V modrom väzenskom ,,mundúre“ dnes príslušníka Zboru väzenskej a justičnej stráže predviedli pred senát Okresného súdu v prvom bratislavskom okrese Patrika Pachingera. Jeho meno je známe najmä z kauzy poškodenia klientov nebankových subjektov BMG Invest a Horizont Slovakia, za ktorý si odpykáva právoplatný trest v leopoldovskej väznici. 

Aktuálne však čelí ďalšej obžalobe, a to z obzvlášť závažného zločinu sprenevery. Tej sa mal dopustiť v rokoch 2010 až 2013, pričom škoda, ktorú mal spôsobiť sa vyšplhala na úctyhodných vyše 840-tisíc eur! Keďže svojim počínaním, podľa zákona spôsobil škodu veľkého rozsahu, v prípade odsúdenia mu hrozí až 15 rokov väzenia.

Patrik Pachinger čelí obžalobe za údajnú spreneveru vyše 840-tisíc eur.
Patrik Pachinger čelí obžalobe za údajnú spreneveru vyše 840-tisíc eur.
Zdroj: MATEJ KALINA

Veľké sľuby

Spolu sa mal Pachinger dopustiť zhruba desiatich skutkov, ktorých modus operandi bol v podstate jednoduchý. Od dôverčivých ľudí údajne lákal peniaze s  prísľubom výhodného, priemerne päť percentného, zhodnocovania. Následne im mesačne vyplácal sľúbené výnosy, čo však trvalo len určitý čas. Spravidla asi pol roka. Po tomto čase vyplácanie prestalo. Oklamaní ľudia tak priši dokopy o stovky tisíc eur.

Viac sa o prípade dočítate v budúcotýždňovom vydaní PLUS 7 DNÍ.