Tip na článok

Pán Hlina, urobte si poriadky vo svojej reštaurácii! Po objednávke nasledovala studená sprcha

Lukratívne miesto na Obchodnej ulici v Bratislave a tradičná slovenská kuchyňa očividne nie sú zárukou kvality. Na reštauráciu, ktorú vlastní exposlanec Alojz Hlina, sa valí kritika ako voda z pretrhnutej priehrady.

Galéria k článku (8 fotografií )
Číslo 58 v roku 1985.
Číslo 53 v roku 2013.
Požiar v jednom z bytov na Obchodnej ulici v Bratislave vyplašil miestnych.

Aj k nám do redakcie sa začína ozývať čoraz viac nespokojných zákazníkov. „Oslavovali sme v pube narodeniny a bolo to hrozné. Najprv nám priniesli studené strapačky s kapustou, a keď som čašníka na to upozornila, namiesto ospravedlnenia mi do jedla strčil ruku. Doslova v nej vytvoril malý kráter. Jedlo potom zobral bez pol slova a vrátil o štyri minúty - určite ohriate v mikrovlnke. Dokonca aj s tou jamou, ktorú v strapačkách vytvoril vlastnou rukou,“ hovorí zákazníčka Daniela.

Hlina opäť veľkoryso kritizoval: Títo páni devastujú krajinu!

Obchodná ulica: Okamžite ju obsadili policajti.
Obchodná ulica: Okamžite ju obsadili policajti.
Matej Kalina/Plus JEDEN DEŇ

Známa reštaurácia sa nachádza na frekventovanej ulici v centre Bratislavy. Foto: Matej Kalina

„Keď som mu v šoku povedala, že to snáď nemyslí vážne – vrátiť mi jedlo, v ktorom sa špáral rukou, odvetil mi, že však aj ja som tam pchala ruky, keď som skúšala teplotu,“ zveruje sa zákazníčka, ktorá už do reštaurácie tak skoro nevstúpi. Večer však ešte nekončil.

KDH v ťažkej kríze: Alojz Hlina sa odhodlal k vážnemu kroku!

Angličtina tabu?

Na jedlo v známej reštaurácii sa rozhodla prísť aj mladá rodina z Anglicka. Niekoľko minút študovali jedálny lístok, no keď si chceli objednať, boli nemilo prekvapení. „Nikto nám nerozumel, snažili sme sa vyslovovať pomaly a zrozumiteľne, ale s nikým sa tam nedalo po anglicky dohovoriť,“ sťažuje sa Thomas. Nakoniec ani nedostali to, čo pôvodne žiadali a z reštaurácie odišli znechutení a hladní.

Hlina sa obul do kotlebovcov: Ukážte mi, čo ste spravili za 20-tisíc eur!

Dobre situovaný podnik s takou históriou a ponukou jedál, ktorým je adekvátne prispôsobená cena, praská vo frekventovaných časoch vo švíkoch.

SITA

Exposlanec Alojz Hlina vlastní v Bratislave niekoľko reštauračných zariadení. Foto: Archív

Jeho vlastníkom je súčasný líder KDH Alojz Hlina. O svojich reštauráciách však zjavne prehľad nemá. „Viete čo, nestíham veľmi, venujem sa naplno politike. Ale váš podnet určite posuniem kompetentným, ktorí reštauráciu priamo vedú,“ povedal Hlina.

Šéf KDH Alojz Hlina: Boli sme v špirále smrti a teraz...

Nepríjemnosti, ktoré zažila naša čitateľka, sú o to trápnejšie, že podnik je známy svojim sympatickým prístupom k študentom. Po vydarenej skúške im rozdáva polievku zadarmo, či vyprážaný syr k preukazu študenta len za jedno euro.

Politika každopádne incident mrzí. Hlina si sype popol na hlavu. „Pri takom množstve objednávok, ktoré denne vybavíme je úplne normálne, že niečo nie je stopercentné. Našou filozofiou však je, že to vždy môže byť lepšie - a teda posnažíme sa,“ dodáva.

VIDEO Plus 7 Dní