Tip na článok
Podľa Danka je to jedna osoba: Zľava, Natália Blahová, ktorá jedla horalku a Jana Cigániková, známa predvolebnou kampaňou so stiahnutými nohavičkami.

Pán predseda Andrej Danko: Nepleťte si poslankyne! Alebo nohavičky a horalky?

"Máme tam poslankyne, ktoré v predvolebnej kampani boli schopné stiahnuť aj gaťky, dnes jedia horalku a nosia tričko," opäť ako inak veľmi zrozumiteľne narážal predseda Národnej rady Andrej Danko na poslankyňu SaS Janu Cigánikovú. Pravda je taká, že pán predseda by mal možno zauvažovať nad nosením okuliarov.

Po štyridsiatke sa totiž prudko kazí zrak, - čoho dôkazom je samotný politik SNS, ktorý zo svojej predsedníckej stoličky nedovidí do prvej rady v parlamente. Tam vedľa seba sedia poslankyne opozičnej SaS 32-ročná Jana Cigániková a 42-ročná Natália Blahová. Tie mu svorne odkazujú - nemýľte si nás!

V provokatívnom tričku: Prečo sa Dankovi červené tričko nepozdáva, nevedno. Foto: Emil Vaško

Horalky a gaťky nie sú to isté

Prvá menovaná je známa svojou možno až vulgárnou predvolebnou kampaňou so stiahnutými nohavičkami. A druhá, Natália Blahová - zas svojim angažovaním sa v sociálnej oblasti a pomoci osamelým matkám a deťom. Nuž a práve Blahová bola práve tou poslankyňou, ktorá si dovolila zjesť v parlamente horalku. Danko si ich – hoci jedna má čierne vlasy a druhá skôr medené - evidentne spojil do jednej a tej istej osoby.

„Danko sa často mýli! Ak si nás skutočne mýli, je to len dôkaz toho, ako sa zaujíma o dianie v parlamente a pritom mu unikajú podstatné veci ako napríklad, že je súčasťou vlády, ktorá rozkráda a deprimuje túto krajinu a že ak by sa bol býval rozhodol po posledných voľbách lepšie, dnes by zlodejov zatváral,“ nedala si servítku pred ústa poslankyňa Cigániková.

Tvrdohlavý Danko: Ani po našom upozornení si neuznal chybu. Foto: Július Dúbravay

Danko: Nemýlim sa!

Omyl predsedu si dávnejšie všimla aj Natália Blahová. „To ja som jedla horalku a stalo sa to len raz,“ s úsmevom komentuje Danka, ktorý jej už pomaly nevie prísť na meno. Aj preto, že sa poslankyňa netají tým, že predsedovi častokrát nerozumie, hoci jeho vystúpenia pozorne sleduje. Debata v pléne ju vraj zaujala natoľko, že nechcela opustiť rokovaciu sálu. „A teraz je tá horalka už pár mesiacov námetom Dankových zmien v rokovacom poriadku,“ dodala poslankyňa SaS Natália Blahová, ktorá to - ako inak - považuje za absurdné. Danko si však tvrdohlavo stojí za svojim:„Nemýlim! Cigániková jedla horálku, mala tričko aj gaťky na reklame."

VIDEO Plus 7 Dní