,,Neviete, čo sa deje? Zase sa tu niečo stalo?“ pýtali sa zmätení chodci prechádzajúci v stredu po 19.00 hodine okolo zastávky na bratislavskej Zochovej ulici. Na mieste, kde vlani 2. októbra v nočných hodinách došlo k mimoriadne tragickej nehode, počas ktorej vtedajší športový funkcionár Dušan Dědeček zabil päť ľudí, sa totiž opäť nachádzali blikajúce policajné a hasičské autá. Na mieste boli tiež prítomné osoby, ktoré podľa označenia bolo okamžite možné identifikovať ako príslušníkov zboru v civile. ,,Môžem upokojiť občanov, že aktuálne nedokumentujem čerstvú nehodu, ale vykonávame procesné úkony vo veci obvineného D.D.,“ ozrejmil pre Plus 7 dní priamo na mieste Juraj Chylo, ktorý je dozorovým prokurátorom v prípade nešťastie z októbra minulé roka.

Rýchlo a opitý

Ako je známe, vodič Dušan Dědeček v deň tragédie prechádzal večer po 22.20 hodine centrom Bratislavy autom značky Škoda Superb. Počas jazdy rýchlosťou zhruba 100 km/h narazil do zastávky mestskej hromadnej dopravy Zochova, kde v tom čase čakalo približne 20 ľudí.
Na mieste zomreli štyri osoby, piata podľahla zraneniam v nemocnici. Išlo o študentov dvoch bratislavských univerzít. Vodič mal v tom čase v krvi 1,69 promile alkoholu. Toxikologické vyšetrenie v tele obvineného okrem alkoholu odhalilo aj hypnotiká.
Dušan Dědeček sa aktuálne nachádza vo vyšetrovacej väzbe. Ukončenie dokumentovania prípadu odhadol Juraj Chylo do niekoľkých týždňov.