Vyťažený predseda

Predseda parlamentu a tiež Slovenskej národnej strany kapitán Andrej Danko je nesmierne vyťažený muž. Stíhať toho musí naozaj požehnane.

Minulý týždeň napríklad viedol poslednú schôdzu národnej rady pred letnými prázdninami, bojoval za zmenu zákona o volebnej kampani, podpisoval deklaráciu o zahraničnom smerovaní Slovenska a tiež sa vo Vysokých Tatrách stretol s kolegami z krajín V 4, teda z Poľska, Českej republiky a Maďarska. S nimi si okrem podávania rúk a všakovakých, iste dôležitých rokovaní zahral aj futbal. Nie sám, zavolal si i posilu z parlamentných lavíc.

Aby to všetko stíhal zapojiť do svojho programu musel využiť hneď niekoľko štátnych dopravných prostriedkov.

Pre poslancov NR SR, ktorí prišli hrať pod Tatry futbal vybavil Andrej Danko vládny špeciál.
Pre poslancov NR SR, ktorí prišli hrať pod Tatry futbal vybavil Andrej Danko vládny špeciál.
Zdroj: MATEJ KALINA

V pohotovosti

A o lacný špás, hradený z vreciek daňových poplatníkov, rozhodne nešlo! Len v jeden deň bol totiž kvôli Andrejovi Dankovi v pohotovosti vládny špeciál, vrtuľník letky ministerstva vnútra, no a samozrejme luxusná limuzína z Úradu pre ochranu ústavných činiteľov.

Vrtuľník pritom museli kvôli šéfovi parlamentu vyťahovať z hangáru na poslednú chvíľu. Letieť do Popradu mal totiž Andrej Danko pôvodne vládnym špeciálom spolu s niekoľkými poslancami, ktorí tam išli hrať futbal s kolegami z krajín V4. Našich zákonodarcov do Tatier špeciál aj dopravil, no zhruba o dve hodiny neskôr ako na letiskovej ploche pristál vrtuľník s Andrejom Dankom na palube. Jeho hovorca Tomáš Kostelník nám vysvetlil, že kvôli zaneprázdnenosti predsedu NR SR to ináč jednoducho nešlo.

Viac sa dočítate v najnovšom Plus 7 Dní >>