Svätý Otec František požehnal ikonu Matky Eucharistie. Určená je pre kaplnku Pápežských misijných diel na Slovensku. Urobil tak počas pondelkovej (13. 9.) návštevy v dome Betlehem v Bratislave. TASR o tom informovala Tlačová kancelária Konferencie biskupov Slovenska.

Ikona je určená pre kaplnku Pápežských misijných diel. Pápežské misijné diela na Slovensku sa aktívne zapojili do duchovnej prípravy pred návštevou pápeža Františka. Pripravili takzvanú "duchovnú kyticu" spojenú s dennou modlitbou svätého ruženca za pápeža Františka a za návštevu na Slovensku. Iniciatívu ohlásili misijné diela krátko po oficiálnom potvrdení návštevy. Zapojilo sa do nej vyše 13.000 ľudí.

Iniciatíva dostala názov Vítame pápeža Františka s ružencom. Založená bola na dennej modlitbe svätého ruženca za Slovensko a za pápeža Františka. Počas 40 dní sa ju ľudia mohli modliť doma, v kostole či spoločenstve. Začala 40 dní pred návštevou pápeža a vyvrcholí na záver jeho cesty na Slovensku (15. septembra).

FOTO z návštevy Svätého Otca na Slovensku v GALÉRII

Pápežské misijné diela pôsobia vo vyše 140 krajinách sveta. V minulom roku Slovensko podporilo misijné diela sumou viac ako 2.379.292 eur, z čoho bolo odslúžených 233.168 svätých omší na úmysly darcov omšových milodarov zo Slovenska.