Za svoju záľubu v krásnych slečnách sa Kollár nikdy nehanbil. Je predsa slobodný muž a čo na tom, že nevedie partnerský život podľa tradičných predstáv? O svoje deti aj ich matky sa vzorne stará a kým ich financuje z vlastného vrecka, je to len a len jeho súkromná vec.

Lenže odkedy je Kollár predsedom parlamentu, veci sa trochu zvrhli. „Boris bol v posteli dosť dobrý, je veľmi obdarený, ale centimetre neprezradím,“ znie veta, ktorou sa preslávila bývalá Kollárova milenka, playmate Natália Tóthová, dnes už asistentka poslanca za hnutie Sme rodina. Mesačne dostane na účet takmer tritisíc eur. Nie od Kollára, ale od štátu, teda od nás všetkých. Dobre platené asistentské miesta získali vďaka poslancom Kollárovej strany ďalšie slečny s nafúknutými perami či umelými mihalnicami.

Boris vie pritvrdiť

Komu by napadlo, že bývalá playmate Natália Tóthová, ktorá krátko po romániku s Borisom Kollárom otehotnela s niekým iným, sa raz udomácni v slovenskom parlamente? Jej šéfom sa stal agroexpert hnutia Sme rodina Jaroslav Karahuta.

Milenkou Borisa Kollára bola Tóthová ešte v čase, keď o politickej kariére ani nesníval,    prezentoval sa ako veľkopodnikateľ a milovník krásnych žien. „S Borisom sme boli v Miami v zime 2013. Teraz sa už nestretávame často, ale sme kamaráti a mám ho veľmi rada, je to super človek,“ pochvaľovala si pred pár rokmi.

Denníku Plus JEDEN DEŇ bez zábran prezradila aj to, čo má súčasný šéf Národnej rady SR v posteli najradšej. „Boris vie byť aj nežný, to podľa situácie a nálady, ale vie aj pritvrdiť. Miluje dotyky, keď ho niekto hladká po ruke, chrbte, nohe a napríklad aj pri večeri, na káve, doma pri televízii,“ zaspomínala si pred rokmi mladá žena, dnes mama päťročného syna. Na Facebooku sa hrdo hlási k Sme rodina, na srdci jej leží hlavne osud týraných zvierat. Čím zaujala Jaroslava Karahutu, sme sa nedozvedeli, poslanec na naše otázky neodpovedal.

FOTO Atraktívnych dievčat z chodieb parlamentu nájdete v GALÉRII > > 

Ako cez kopirák

Už v predvolebnej kampani robili Kollárovi spoločnosť pri vystúpeniach v televízii či iných aktivitách atraktívne mladé slečny. Asistentky, pracovníčky tlačového oddelenia, sympatizantky strany - zväčša dlhovlasé tmavovlásky s našpúlenými perami, výrazným obočím a mihalnicami. Akoby ich naklonovali, pomysleli by si mnohí. V januári sme priniesli článok o tom, že mladé krásky sa striedajú aj vo vile najslávnejšieho otecka. Jednou z nich bola Linda Tribusová, pôvabná brunetka, o ktorej sme vtedy písali ako o novej priateľke Borisa Kollára.

„Sú spolu dlho. Nie je to žiadne tajomstvo. Keď zazvoníte u Borisa doma, tak vám pravdepodobne otvorí Linda. Bývajú spolu,“ prezradil v januári multioteckov kamarát.

Slečna sa podľa svedkov v Kollárovej vile cítila ako doma, hoci sa medzi matky jeho detí ešte nezaradila. Nezabývala sa však len v Kollárovom dome, ale aj v parlamente. Už pár dní je asistentkou poslankyne Adriany Pčolinskej a na účet jej mesačne pribudne 2 949 eur. „Pani Tribusovú som stretla pred niekoľkými rokmi ako dobrovoľníčku v našich kampaniach, pomáhala nám aj na centrále,“ objasnila nám zoznámenie s údajnou Kollárovou priateľkou poslankyňa Adriana Pčolinská. Na svoju asistentku prezradila, že má vyštudovanú obchodnú akadémiu, ovláda anglický jazyk a nejaký čas pôsobila v oblasti školstva.

„Vzhľadom na skutočnosť, že môj doterajší asistent Jozef Hlinka sa ako náhradník stal poslancom Národnej rady SR, oslovila som na spoluprácu pani Tribusovú. Predsedu strany som o tejto skutočnosti informovala,“ dodala Pčolinská.

FOTO Atraktívnych dievčat z chodieb parlamentu nájdete v GALÉRII > >

Odmenené za aktivitu

Brunetka ako vystrihnutá z módneho časopisu. Aj tak by sa dala stručne opísať Laura Vargová, ktorá sa stala asistentkou ďalšej poslankyne Kollárovho hnutia, Petry Hajšelovej. Tridsaťsedemročná právnička z Prievidze pôsobí v politickej strane ako expertka na justíciu a právny štát. Od roku 2018 je poslankyňou mestského zastupiteľstva v Prievidzi, kde sa venuje sociálnym veciam. Na otázku, aké schopnosti ju zaujali na slečne Vargovej a ako sa im spolupracuje, neodpovedala. Z tlačového oddelenia strany nám napísali, že Linda sa rovnako ako ostatné spomínané asistentky aktívne spolupodieľala na aktivitách mládežníckej organizácie hnutia Sme rodina. „Venovali sa charitatívnym činnostiam, ako sú návštevy detských domovov, psích útulkov či organizácie finančných zbierok,“ spresnila tlačová hovorkyňa.

Zmyselné pery a predĺžené mihalnice nechýbajú ani Lucii Konušovej, ktorej pomoc teraz využíva ďalší Kollárov poslanec, päťdesiatsedemročný Jozef Hlinka. Aj táto slečna s ukončenou strednou školou si mesačne prilepší o 2 949 eur. Rovnako Viktória Tužinská, ktorá sa stala pravou rukou Miloša Svrčeka. Tridsaťsedemročný právnik, ktorý v minulosti pracoval na Ministerstve dopravy a výstavby SR v pozícii projektového manažéra, je generálnym manažérom hnutia. Jeho pôvabná asistentka má vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa. K svojej novej práci sa však odmietla vyjadriť. „Otázky smerujte priamo na oficiálny e-mail tlačového oddelenia hnutia Sme rodina,“ reagovala na naše otázky.   

Stranícke eseročky

Každý poslanec má nárok na asistenta a často zaloví v známych vodách. Neexistuje jednotný postup pri výbere tohto spolupracovníka. „Časť poslancov sa rozhodne pre kandidáta, ktorý napríklad neprešiel voľbami. Niektoré politické strany dávajú možnosť naštartovať politickú kariéru mladým ľuďom, ktorí sa spravidla združujú v mládežníckych organizáciách,“ vysvetľuje politológ Radoslav Štefančík. Vzápätí však pripomenie, že na Slovensku politické subjekty fungujú ako eseročky a na politickú výchovu budúcich politických kádrov v rámci mládežníckych organizácií akosi zabúdajú.

Ako nám vysvetlili z tlačového oddelenia Sme rodina, spomínané slečny vraj prejavili záujem o aktivity tohto hnutia. „Od minulého leta aktívne spolupracovali na volebnej kampani. Zúčastňovali sa na výjazdoch, rozdávali propagačné materiály hnutia, zároveň hnutie propagovali na sociálnych sieťach. Vypomáhali aj mnohým poslancom s prípravou podkladov do diskusií, tvorbou grafiky na sociálne siete či iných zadaní podľa potreby. Všetko bez nároku na finančnú odmenu a na báze dobrovoľnosti,“ zdôraznili.

Zároveň objasnili dôvod pridelenia lukratívnych miest slečnám, ktoré zväčša nemajú za sebou extra profesijnú minulosť. „Hnutie Sme rodina a jednotliví poslanci sa rozhodli tento ich záujem a dobre odvádzanú prácu ohodnotiť aj finančne, čím im bolo ponúknuté miesto asistentiek poslancov.“   

Samotné slečny držia pomyselného „bobríka mlčanlivosti“. Ťažko teda posúdiť, do akej miery v ich angažovanosti figuroval politický záujem alebo ich zlákala charizma lídra strany. V každom prípade obišli viac ako dobre. Podľa údajov z centrálneho registra zmlúv zinkasujú za celé volebné obdobie dokopy viac ako stotridsaťosemtisíc eur.

FOTO Atraktívnych dievčat z chodieb parlamentu nájdete v GALÉRII > > 

Variť kávu nestačí

Politológ pripomína, že výber asistenta je úplne v rukách jednotlivých poslancov. „Niektorí si hľadajú asistenta prostredníctvom inzerátu a vyberú si niekoho so vzdelaním z renomovaných svetových univerzít. Sú však aj prípady, keď pozíciu asistenta ponúkne poslanec ľuďom za ich pomoc vo volebnej kampani. Boris Kollár si vybral jednu z možností, aj keď podľa mňa nie úplne efektívnu. Teraz len ostáva dúfať, že si túto pozíciu nezamenil s prácou sekretárky. Navyše, keďže poznáme jeho prístup k ženám, je na mieste mať obavy, či základným kritériom na výber asistenta poslancov za Sme rodinu boli intelektuálne zručnosti,“ zamýšľa sa Štefančík.

Asistenti poslancov si môžu dobre zarobiť a okrem voľného prístupu do Národnej rady SR získajú zaujímavé kontakty, informácie, skúsenosti, čakajú ich zaujímavé cesty do zahraničia, ale s týmto postom sa spájajú aj povinnosti a zodpovednosť. „Určite by nemali variť kávu alebo nosiť poslancom tašku. Keď som kedysi absolvoval stáž v kancelárii poslanca nemeckého parlamentu, mojou každodennou rutinou bolo vybavenie pošty, ale rovnako rešeršovanie, príprava podkladov na rokovanie, príprava odborných materiálov k zadanej téme, prípadne spracovanie základných téz k poslaneckým vystúpeniam,“ vymenúva politológ.

Aj preto by podľa neho asistent mal spĺňať základné predpoklady, ako je vysokoškolské vzdelanie, výborné ovládanie jedného svetového jazyka, prehľad o slovenskej politike a určite by mu nemali chýbať ani základné vedomosti o oblastiach, za ktoré je poslanec zodpovedný. Aj keď treba pripomenúť, že zákon vyžaduje od poslaneckých asistentov iba dovŕšené stredoškolské vzdelanie s maturitou.

Na milenky je zákon krátky

Vo väčšine prípadov platí pravidlo aký zákonodarca, taký asistent. Poslanec, ktorý prichádza do parlamentu s úmyslom zlepšovať dianie v krajine, chystá sa podávať návrhy zákonov alebo aspoň fundovane reagovať na návrhy iných poslancov, si vyberá rozhľadeného a vzdelaného asistenta, ktorý bude pre neho efektívnou pomocou. Ale ak    poslanec štyri roky iba stláča hlasovacie tlačidlá podľa pokynov šéfa strany, potom si môže asistenta vybrať podľa úplne iných kritérií.

So sklonom našincov financovať srdcu blízkych ľudí zo štátnych peňazí ešte aj prostredníctvom parlamentu sa snažíme skoncovať už dávnejšie. V súvislosti s týmto nešvárom musia poslaneckí asistenti podpisovať čestné vyhlásenie, že nie sú rodinnými príslušníkmi žiadneho poslanca Národnej rady SR. Poradiť si s bývalými či aktuálnymi milenkami a blízkymi priateľkami politikov zákon nedokáže.

Pripomeňme si, že Boris Kollár v tom nie je sám. V minulosti sa asistentkou poslanca za Smer Ladislava Kamenického stala Zuzana Kupcová, ktorú paparacovia pristihli na viedenskom letisku v objatí s Robertom Ficom. Aj keď v tomto prípade rozhodne nešlo o slečnu „odnikiaľ“, ale o uznávanú právničku. Na posun k lepšiemu to v rámci parlamentu teda zatiaľ nevyzerá, ale určite sa všetci radi necháme prekvapiť.

FOTO Atraktívnych dievčat z chodieb parlamentu nájdete v GALÉRII > > 

Mohlo by vás zaujímať: