Tip na článok
Pavol Paška si vychutnáva komfort v podobe limuzíny a ochrankárov aj po svojej rezignácii.

Paška si stále žije ako vo vatičke, vyváža ho limuzína s ochrankárom

Pavol Paška síce teatrálne opustil stoličku šéfa parlamentu, no funkčné výhody si užíva naďalej. Overil to týždenník Plus 7 DNÍ.

Galéria k článku (3 fotografie )
Váš služobníček: Ochrankár roznáša politikovi batožinu.
Kedy vyjde?: Ochrankári by mohli pri čakaní na Pavla Pašku študovať aj rozsiahle Leninove spisy.
S kravatou v ruke: Paška sa ukázal takmer po trištvrte hodine.

To bolo okázalosti, ako chce Pavol Paška chrániť svoju rodinu v súvislosti s informáciami o predraženom nákupe CT prístroja do piešťanskej nemocnice, za ktorým stála niekdajšia Paškova firma. Demonštranti sa totiž zhromaždili aj v Košiciach pred jeho luxusnou rezidenciou v mestskom parku.

Prekvapujúco, hneď po skončení komunálnych volieb oznámil Paška svoju rezignáciu. Vedenie zákonodarného zboru prevzala dočasne Jana Laššáková a definitívne ho nahradil bývalý minister školstva Peter Pellegrini.

Občan by očakával, že politik, ktorý sa tak teatrálne vzdá stoličky predsedu Národnej rady a dokonca aj poslaneckého mandátu, zároveň oželie i všetky benefity spojené s týmito funkciami, ktoré mu platia daňoví poplatníci.

Teda „ulica“, ako sa Paška vyjadril o ľuďoch, ktorí prejavili nespokojnosť s obohacovaním sa v zdravotníctve na úkor pacientov. Paška si však výhody ponechal. Presvedčili sme sa na vlastné oči.

Čítajte viac:

Košičania pred domom Pavla Pašku žiadali jeho koniec

Komfort za štátne

Hoci ľudia dali najavo svoj odpor proti rozkrádaniu štátneho majetku pod oknami Paškovho apartmánu v Košiciach, on sám väčšinu týždňa nocuje v Bratislave. V dome v okrajovej štvrti hlavného mesta na Dolných honoch. Byt kúpil spolu s manželkou pred pár rokmi.

Aj teraz, po divadelnom odchode do ústrania, ho každé ráno čakáva štátna limuzína s dvojicou statných chlapíkov - so šoférom a s ochrankárom. Z elitne vycvičeného bodygarda si niekdajší šéf parlamentu a socialistický politik urobil sluhu, ktorý mu poslušne nosí batožinu. Ochrankárske duo musí byť pri Paškovi okrem iného vyzbrojené aj poriadnou dávkou trpezlivosti.

V jednom prípade ho pred domom čakali štyridsať minút, pred pár dňami vyše dvadsať. Pavol Paška podľa majetkového priznania zarábal ako predseda parlamentu mesačne 2 495 eur bez paušálnych náhrad. Iné príjmy neuvádzal.

Čítajte viac:

Paška si môže vydýchnuť, vyhne sa preverovaniu svojho majetku

Po odstúpení z funkcie a vzdaní sa poslaneckého mandátu dostane automaticky ešte tri platy, teda zhruba 7 500 eur. Auto so šoférom a s ochrankou môže využívať ešte tri mesiace po skončení vo funkcii.

Ak by sa aj naďalej obával hnevu daňových poplatníkov, môže požiadať premiéra Roberta Fica o predĺženie využívania týchto výhod o ďalších deväťdesiat dní. Takže šoféra s limuzínou mu pokojne môžeme platiť aj pol roka po skončení vo funkcii.

VIDEO Plus 7 Dní