Tí sa teda vedia upratať! Jeden z bratov Pčolinských je vo väzbe, druhý v poslaneckej lavici a ten najmladší stúpa v rodinnom podniku, ktorý nazývajú pompézne hnutím Sme rodina. Lukáš Pčolinský si písal na kandidátke strany ešte pred rokom, že je pedagóg. Súčasne bol v strane okresným predsedom vo Vranove nad Topľou. No a dnes? Tridsaťpäťročný bývalý učiteľ sa presunul ďaleko od východniarskej metropoly. Po hlavnom meste Bratislave sa vyváža na aute, ktoré sa nedá prehliadnuť. V straníckych štruktúrach sa poriadne vyšvihol tiež.

Červené fáro

Ako mladý fičúr si Lukáš Pčolinský vetrá hlavu za volantom červenej krásky. „Ford Mustang, navyše ako kabriolet, je pre mnohých synonymom splneného amerického sna a absolútnej slobody. Burácajúci päťlitrový osemvalec s výkonom šialených 460 koní, vietor vo vlasoch,“ nadšene definoval autíčko vedúci redaktor motoristického magazínu Auto Bild Filip Kadlečík.

Prekvapivo je však vraj toto fáro a ktovie, hádam aj jeho šofér, ekológ. „To, čo som opísal, znie skvelo, len to úplne nie je tento prípad. Imidžové americké kupé, ktoré ste mi ukázali, poháňa európsky motor 2.3 EcoBoost, ktorý by ste našli aj pod kapotou Fordu Focus. Prezrádza ho jednoduchá koncovka výfuku, päťliter ich má zdvojené. Výkonom 310 koní tak či tak budí rešpekt, no tá pravá americká iskra mu chýba,“ kritizuje fajnšmeker. Cena je, samozrejme, pre pracujúci ľud absolútne ustrelená, ale motoristom zvyknutým na luxus vraj dych nevyráža. „Je lacnejší než plnotučná verzia GT. Ako nový mohol stáť približne 50-tisíc eur. Dnes už sa nepredáva a z bazára ho môžete v slušnom stave kúpiť aj za polovicu pôvodnej ceny,“ tipuje Kadlečík.

Kollárov sprievod

Nuž, nech je cena aká je, 50- alebo 25-tisíc, podľa Lindy Tribusovej, ktorá hovorí za hnutie Sme rodina, je to irelevantné. Lukáš Pčolinský si podľa nej „auto, na ktorom dorazil, prenajíma“. Od koho? Hovorkyňa tvrdí, že nie od strany. „Hnutie Sme rodina pánovi Pčolinskému neprenajalo vozidlo. Má ho požičané od inej firmy či osoby. Bližšie informácie nemáme a nevieme vám špecifikovať. Sú to jeho súkromné veci,“ objasnila záležitosť. Z vozového parku sa mladému pánovi teda neušlo, hoci strana je známa tým, že sa o pohyb svojich ľudí stará.

PLUS 7 DNÍ už v roku 2019 informovalo, že Petra Krištúf ková jazdí ako pani na Range Roveri, ktorého cena štartuje pri 100-tisíc eurách. Sme rodina si podľa vlaňajšej výročnej správy autíčka prenajíma od firiem, v ktorých je akcionárom šéf strany Boris Kollár.

FOTO fičúra Pčolinského v GALÉRII

Nuž, zdá sa, že nielen predsedovi a podpredsedníčke je v strane sveta žiť. Bývalý pedagóg pochádzajúci zo silného rodinného klanu postúpil aj v rámci straníckych štruktúr. „Lukáš Pčolinský je tlačový tajomník hnutia Sme rodina. Jeho úlohou je okrem iného pripravovať podklady do diskusií či podieľať sa na vytváraní výstupov pre sociálne siete. Pán Pčolinský sprevádza predsedu aj poslancov hnutia vo väčšine diskusných relácií a inak to nebolo ani túto sobotu,“ vysvetlila nám jeho kolegyňa z „tlačového“ Linda Tribusová.