O praktikách údajného lekára, Ivana Biharyho a jeho mladej spolupracovníčke sa pre TV Markíza vyjadrila bývalá zdravotná sestra Jana Šipošová. Podľa nej vraj nemali dvaja obvinení radi čulých dôchodcov. „Každému sa dával kventiax. Keď nezaberal, pridávali sa citalec, ksanal, haloperidol, apaurin," hovorí zdravotná sestra Jana Šipošová. Ide o lieky, ktoré sa používajú na upokojenie až omámenie pacientov. Preto ich treba, podľa skutočných lekárov, dávkovať opatrne.

„Všetci skončili tak, že zomreli. Nechali ich bez vody a jedla, neprebalených, ľudia zomierali. Hygiena, nič nefungovalo,” opísala Šipošová pre televíziu otrasné praktiky v zariadení.

Zomierali

„Bola som pri pani Hilerovej, do rána zomrela. Usmrtili pani Kapelovú a pána Zborovana. To viem isto. Bola som pritom, keď sa to dialo," šokuje zdravotné sestra. Polícia podľa informácií TV Markíza teda pracuje aj s verziu o úmyselných usmrteniach, teda vraždách. Dvaja obvinení úmyselné ubližovanie starkým odmietajú. Čelia zatiaľ obvineniu zo zločinu poškodzovania zdravia, za čo je trestná sadzba od 3 do 8 rokov.