Na jednej strane štátnik v saku a bielej košeli, na druhej ležérny „bežný občan“, ktorý kosí záhradu. V tomto duchu sa naši mocipáni radi prezentujú na sociálnych sieťach, že sú okrem zákonodarcov ľudia z mäsa a kostí s rovnakými povinnosťami a záľubami ako ich vlastní voliči, a tých si treba získavať a udržať.

Kosí ako Pelle, otužuje ako Fico

Práve vďaka príspevkom si získavajú širokú fanúšikovskú základňu a teda aj potenciálnych voličov. Preto často neinformujú len o tom, čo zahŕňa ich poslanecký mandát, ale dávajú nahliadnuť i do svojho súkromia. „Priekopníkmi“ v tomto smere sú azda predseda Smer-u Robert Fico či jeho niekdajší podpredseda Peter Pellegrini. Pamätáte si, ako Fico klikoval, či Pelle (sám sa tak na sociálnych sieťach občas aj nazýva) vešal mame záclony, popíjal punč na vianočných trhoch, či kosil? Taktika poslanca z ľudu nie je márna.

Peter Pellegrini patrí na Facebooku k najúspešnejším poslancom vôbec. A tak sa nemožno čudovať, keď na jeho profil zavíta aj poslanec z inej strany, aby sa inšpiroval. Možno si takto jeho profil pozrel aj mladý poslanec OĽaNO Andrej Stančík (25) z Piešťan. Mohol by sa síce pozrieť na profil svojho straníckeho lídra, premiéra Igora Matoviča, no vzhľadom na jeho vek mu je asi bližšie ako chystanie chleba s cibuľou manželke a „varenie“ koalície so Sulíkom, predsa len to klikovanie a kosenie trávy. U Stančíka na Instagrame totiž možno nájsť okrem pracovných selfíčok i tie z posilňovne, ale aj foto s knihami, domácimi miláčikmi, podobne ako u Fica, či ako kosí trávu, rúbe drevo ako Pellegrini, aj ako rád otužuje, podobne, ako keď Fico plával v Dunaji. Čo zavesiť na sociálne siete, je celá veda. (Ne)chceným meradlom úspechu je aj to, keď sa príspevok politika stane predlohou pre internetové vtipy.

Komu to pri kosení trávy ide lepšie, sa azda bude líšiť od politických preferencií, no aj tak porovnajte v GALÉRII

Prečítajte si tiež: