Tip na článok
Vládni parťáci Peter Pellegrini a Peter Kažimír.

Pellegrini s Kažimírom skončili v kláštore! Fotky z ich služobky vás dostanú do kolien

Vládny roadtrip až na ďaleký východ! Kým Andrej Danko sa podujal ako prvý slovenský štátnik na návštevu ruskej Štátnej dumy, za čo si vyslúžil aj vlnu kritiky, v jeho šľapajách sa rozhodli vykročiť aj ďalší slovenskí politici. Trojica slovenských ministrov sa rozhodla prisvojiť ďalšie prvenstvo - tentokrát dali prednosť ďalekému Mongolsku. Nad tým, kde ich zaviedli cesty, budete len otvárať oči!

Galéria k článku (5 fotografií )
Pellegrini, Žiga a Kažimír nasávali duchovno v mongolskom kláštore v Ulanbátare.
Slovenský minister financií sa stretol so svojím mongolským náprotivkom Chimdom Khurelbaatarom a bavil sa s ním o ekonomike a financiách.
Minister hospodárstva Peter Žiga.

Vicepremiér Peter Pellegrini, šéf rezortu hospodárstva Peter Žiga a minister financií Peter Kažimír sa rozhodli v Ázii prehlbiť so svojimi politickými náprotivkami vo Vietname, Číne či dokonca Mongolsku ekonomickú spoluporáciu. Žiga s ministrom zahraničných vecí Mongolska Damdinom Tsogtbaatarom podpísal Dohodu o hospodárskej spolupráci.

Ficovi Petrovia v kláštore

Traja Petrovia na cestách zavítali až do mongolského Ulanbátaru, kde za dúšok „metafyzična a duchovna“ nasali v Gandantegchinlenskom kláštore za prítomnosti miestnych mníchov. „Veľkolepé miesto úplneho blaha,“ napísala na sociálnej sieti pravá ruka Roberta Fica Peter Pellegrini. Práve takto miestni nazývajú mongolský svätotánok. Ten obýva približne stopäťdesiat mníchov a očividne sa na jednom z najsvätejších miest hlavného mesta páčilo aj slovenským štátnikom.

Peter Pellegrini, Peter Žiga a Peter Kažimír navštívili na pracovnej ceste kláštor v hlavnom meste Mongolska Ulanbátare.
Peter Pellegrini, Peter Žiga a Peter Kažimír navštívili na pracovnej ceste kláštor v hlavnom meste Mongolska Ulanbátare.
twitter: Peter Kažimír
VIDEO Plus 7 Dní