Nielen rodina sa lúči s bývalým policajným prezidentom Milanom Lučanským, ktorý zomrel po pokuse o samovraždu v kolúznej väzbe. Na jeho pohreb v rodnej Štrbe dorazili desiatky ľudí, bývalí kolegovia, kamaráti, ale aj exminister  Róbert Kaliňák. Ten skritizoval bezpečnostné opatrenia a dodal, že ľuďom ako Lučanský sa majú stavať pomníky a nie ich zatvárať do väzby. Nezabudol tiež na kritiku ministrov vnútra Romana Mikulca a spravodlivosti . "Politická objednávka a pexeso pani Remišovej má prvú obeť," povedal.

Kaliňák: Na rozdiel od Pellegriniho a Sakovej prišiel.
Zdroj: Emil Vaško, Michal Smrčok

Aj čestná stráž

Prezidentka Zuzana Čaputová poslala na pohreb svoju čestnú stráž aj s vencom. Na rozdiel od Kaliňáka, expremiér Peter Pellgrini a Denisa Saková sa s Lučanským rozlúčili videom. Hovoria, že akceptovali požiadavku rodiny, aby nebol pohreb spolitizovanou akciou. 

Kontrolovali testy

Na samotný obrad mohli ísť len ľudia, ktorí sa preukázali negatívnym výsledkom testu na Covid 19. Nie všetkým sa to páčilo. Na pohrebe sa však zúčastnilo veľké množstvo ľudí a preto bolo nevyhnutné akceptovať opatrenia proti šíreniu vírusu. 

Viac foto z pohrebu Milana Lučanského nájdete v galérii