Peter Pellegrini a Denisa Saková pekne spolu cez hlavné dvere, predseda stále-najsilnejšej-strany Robert Fico cez zadné vrátka.  Smer má v priebehu mesiaca ďalší snem. Po tom programovom, ktorý sa konal v Bratislave a poznačený bol hlavne zdravotnými problémami šéfa, sa všetci kandidáti za sociálnu demokraciu stretli v rodisku premiéra, v Banskej Bystrici. Od 11-tej predstavujú program, s ktorým chce strana s klesajúcimi preferenciami, osloviť voličov vo voľbách 29. februára.

Veda, daň, školstvo

Program snemu je dvojbodový. Najskôk vystúpil Robert Fico, na pozadí za ním svietl nápis "20 rokov stability a sociálneho štátu" a obrázok s ovečkami. "Chodil som po Slovensku a mal som v rukách materiál Volebné tézy. Chceme ich orientovať na nové výzvy, ktoré prináša nová doba," povedal predseda Smeru.

Chcel by možno aj daň z robotov, ak firmy budú zamestnávať namiesto ľudí mašiny. Pokračovať by chcel aj v duálnom školstve. "Je to niečo, na čom vláde veľmi záleží," povedal ďalej a opakoval skôr opatrenia, ktoré ministri Smeru už začali, ako program. "Na vedu a výskum musíme nájsť 2 percená HDP. Cesta Slovenska nie je v montážnych dieľňach, ale v rozumných hlavách," zacielil Fico.

FOTO z banskobystrického snemu TU