Vystúpenie premiéra Hegera v spoločnosti maďarského premiéra Orbána v pondelok v Ostrihome označuje Pellegrini za faux pas a hanbu. Eduard Heger v prejave zdôrazňoval dôležitosť slovensko-maďarských vzájomných vzťahov, úcty a rešpektu pri príležitosti 20. výročia obnovy mosta Márie Valérie, ktorý spája Slovensko s Maďarskom.

“Ako ten rešpekt vyzeral? Namiesto vlajky, či zástavy so slovenským štátnym znakom zdobila vystúpenie predsedu vlády SR trikolóra, ktorá nemá s našimi štátnymi symbolmi nič spoločné a oveľa viac pripomína vlajku Ruskej federácie ako náš symbol slovenskej zvrchovanosti,” vyhlásil Pellegrini vo videu na sociálnej sieti. Je to podľa neho obrovské faux pas premiérovho protokolu i slovenskej diplomacie

Podľa Pellegriniho má  najvyšších štátnych činiteľov na zahraničných cestách sprevádzať vlajka, ktorá je štátnym symbolom a nie trikolóra pripomínajúca iný štát. Ak si niekto povie, že ide o detail, Pellegrini upozorňuje, že ich je medzi Slovenskom a Maďarskom v poslednej dobe priveľa. Pripomína, že Maďarsko štedro financuje maďarskú menšinu cez dotácie do maďarských menšinových médií či futbalových klubov. Pellegrini spomína aj poslanca Gyimesiho, ktorý otvorene rozoštváva slovensko-maďarské vzťahy a používa praktiky nezlučiteľné so zahraničnou politikou SR.

“Je preto mimoriadne nešťastné, ak si v takejto situácii predseda vlády a jeho aparát nedokáže ustrážiť ani takú jednoduchú vec ako je slovenský štátny symbol za jeho chrbtom,” myslí si Pellegrini.