Peter Pellegrini si vzal časť Ficovho názvu, má Hlas – sociálnu demokraciu. Tvrdí, že chce prezentovať slovenskú, národnú sociálnu demokraciu.

 

Idú zbierať podpisy

Pellegrini vzal do strany aj časť bývalých členov Smeru, najmä mladých, ktorých sa snažil predstaviť na tlačovke. Ako hovorí, podpisy plánujú zbierať v uliciach sami členovia a nechcú za to platiť brigádnikom. Strana sa chce profilovať ako sociálno-demokratická. Chce vraj dať hlas tým, ktorých nepočuť, no klasické témy sociálnej demokracie na západe, ako sú práva menšín, vraj prenechá otvorene liberálnym stranám. Hneď skritizoval aj rozhodnutia novej vlády. „Je fajn, že sa vláda dohodla s bankami a odpustí im bankový odvod, ale zabudla povedať bankám, že majú znížiť poplatky, ktoré zvýšili vraj kvôli odvodu,“vraví. 

Peter Pellegrini (uprostred) oznamuje založenie  novej politickej strany počas tlačovej konferencie v Bratislave v pondelok 29. júna 2020. Bude sa volať Hlas - Sociálna demokracia. FOTO TASR - Michal Svítok
Peter Pellegrini (uprostred) oznamuje založenie novej politickej strany počas tlačovej konferencie v Bratislave v pondelok 29. júna 2020. Bude sa volať Hlas - Sociálna demokracia. FOTO TASR - Michal Svítok
Zdroj: Michal Svítok

Platiť to chcú členovia

Pellegrini na tlačovej konferencii priznal, že počul, že sa spomínajú nejaké mená, ktoré majú byť v pozadí strany. „V pozadí strany nestojí nikto,“ dušuje sa však s tým, že fungovanie budú financovať členovia, ktorí sú v parlamente. Na nejakú veľkú bilbordovú kampaň to podľa neho nebude. Pomaly zbiera po Slovensku aj členov, ktorí sa odtrhli alebo chcú opustiť Ficov Smer. Ako však hovorí, necestuje po regiónoch, aby Smerákov presviedčal.

Robili aj chyby

Pellegrini, ktorý bol roky vysokopostaveným Smerákom aj premiérom musel odpovedať na otázku, že pri Ficovi stál, aj keď sa diali nie správne veci. „Nie všetko, čo sme spravili, bolo najlepšie. Robili sme aj chyby,“ priznal. A tvrdí, že vraj nie vždy so všetkým súhlasil.

FOTO Petra Pellegriniho a jeho novej "úderky" v GALÉRII