Strana Hlas-SD, ktorej predsedom je Peter Pellegrini (46), zorganizovala "vandrovačku" na Oponický zámok. Spoločnosť mu robili jeho sympatizanti, ale aj stranícki kolegovia. Na výlete sa ukázal Matúš Šutaj Eštok, Ján Becík či Zuzana Dolinková.

Ako koncom týždňa avizoval sám expremiér, spoločnosť mu robil jeho nový štvornohý miláčik, psík Gery. "Dnes sme v našimi členmi a priaznivcami z Nitrianskeho kraja vyšli na zrúcaninu Oponického hradu," napísal šéf Hlas-SD.

Na sociálnej sieti sa vyjadrila aj podpredsedníčka strany Zuzana Dolinková. "Dnes sme pokračovali v milej nitrianskej tradícii - objaviť každý rok inú zrúcaninu hradu. Minulý rok to bol hrad Hrušov a tento rok sme boli na zrúcanine Oponického hradu. Nenáročná prechádzka je zárukou toho, že môže prísť naozaj každý," napísala politička.

Hoci sa na výlete zúčastnili viacerí prívrženci strany Hlas-SD a svojou účasťou niektorých potešil aj Peter Pellegrini, hrdinom podujatia bol expremiérov pes Gery. A to nielen u najmenších! Pohladkať malého chlpáča chcel takmer každý. Jeho pán, Peter Pellegrini, mal miestami problém svojho kamaráta zvládnuť. Nezbedné šteňa mu dalo riadne zabrať a v jeden moment sa doslova zamotal a mal problém s koordináciou, veď posúďte sami!

Fotky Pellegriniho a jeho psa nájdete v galérii