Zatiaľ, čo jeho niekdajší stranícky šéf Robert Fico počúval vo víkendovej politickej diskusnej relácii – podľa jeho facebookových slov„len všeobecného bľabotanie“, bývalý smerácky premiér Peter Pellegrini sa činil opäť raz manuálne.

Ako sme sa už neraz na sociálnej sieti presvedčili, Pellegrini sa veru roboty nebojí. Keď treba, zoberie do ruky krovinorez, aby sa porátal s vysokou trávou, mame pomôže povešať záclony a pokojne si sadne aj za volant traktora.

Z modrého traktora s rúškom na tvári sa prihováral Pellegrini voličom začiatkom mája, keď „ako každý rok, aj tento som rodičom aj susedom pomohol zasadiť zemiaky“. Po jesennej radosti z úrody, prišiel čas vytiahnuť z garáže traktor opäť. Lebo, čo ako ešte smerák v máji zasadil a zožal ako odídenec, treba pred zimou opatriť, aby bolo do čoho zasiať aj o rok.

FOTO Petre Pellegriniho, ako orie v GALÉRII

„Tradícia dodržaná. Tento rok kvôli pandémii a opatreniam trochu neskôr ako obvykle. Zem už bola zamrznutá a oralo sa tažšie ale nakoniec sme všetko zvládli a zima môže prísť. Zem bude môcť odpočívať, aby sme na jar zase mohli zasadiť dobré zemiaky alebo fajnú zeleninu,“ opísal svoju poľnohospodársku rutiny predseda Hlasu.