„Cítite to na svojej peňaženke, môžete si kúpiť viac.“Minister financií Peter Kažimír o tom, že ľudia na Slovensku sa majú lepšie ako pred tromi rokmi, len si to nevšimli.

„Robert Fico sa správa ako zlodej, ktorý v noci vtrhne do domu, potichu vykradne špajzu a potom ráno zazvoní a s úsmevom donesie jahodový lekvár.“ Predseda Obyčajných ľudí a nezávislých osobností Igor Matovič o druhom sociálnom balíčku vlády Roberta Fica.

„Poveriť Roberta Fica bojom proti korupcii je to isté, ako poslať pedofila do materskej školy robiť vychovávateľa.“ Poslanec NR SR za SaS Ľubomír Galko

„Robert Fico by mal buchnúť do stola a zastaviť tak masívny prílev utečencov.“ Opozičný poslanec za KDH Pavol Hrušovský dáva návod premiérovi, ako vyriešiť utečeneckú krízu.

„Prípad piešťanského CT je pseudokauza. Cétečko predával výrobca sprostredkovateľovi a potom nemocnici, čiže tam nebolo žiadne nabalenie nejakých vymyslených peňazí.“ Minister zdravotníctva Viliam Čislák (Smer-SD) vysvetľuje, že jeho predchodkyňa Zuzana Zvolenská odstúpila pre predražený nákup zbytočne.

„V politológii sú dve základné emócie - závisť a nenávisť. Na Slovensku sme vymysleli tretiu - blbosť. Na závisti fungujú komunisti, na nenávisti stavali fašisti a na blbosti OĽaNO.“ Nezávislý poslanec Alojz Hlina o Matovičovej strane, vďaka ktorej sa dostal do parlamentu.

„Ak by sme sa riadili vyhláseniami ľudí typu Matoviča, Hlinu alebo Procházku, tak táto krajina jednoducho zdochne a nič sa tu nebude robiť.“ Predseda vlády Robert Fico takto reagoval na opozíciu kritizujúcu vraj predražený pripravovaný PPP projekt obchvatu Bratislavy či nákup vrtuľníkov pre armádu.

„V parlamente sú viacerí vyslúžilí politici, ktorí sa potrebujú prestravovať do dôchodku a užívať si, ako im ľudia na ulici poklonkujú.“ Predseda OĽaNO Igor Matovič o svojich skúsenostiach v slovenskom parlamente.

„Pán minister, ak ide čítačka peňazí pätnásť minút v kuse, ako to bolo u poslanca Jánoša zo Smeru, koľko je to kusov bankoviek?“ Zvedavý poslanec KDH Július Brocka sa takto pýtal ministra financií Petra Kažimíra (Smer) na parlamentnej hodine otázok.

„Najkrajšie slová sú skutky.“ Predseda vlády Robert Fico na oslavách 200. výročia narodenia Ľudovíta Štúra.

„Put your hands on stôl.“ Výzva policajného tlmočníka pri zásahu kukláčov voči utečencom v záchytnom tábore v Medveďove.

„Grécko sa vzoprelo, Grécko povstalo. Referendum je ako scéna z filmu Statočné srdce, keď britskí tyrani mučia škótskeho bojovníka za slobodu Williama Wallacea. Mučia ho nekonečne dlho tak, ako Európska únia mučila roky Grékov krutými nesociálnymi reformami.“ Poslanec NR SR za Smer Ľuboš Blaha neskrýval nadšenie nad gréckym NIE splácaniu dlhov.

„Mne je ukradnutý futbal aj futbalový štadión.“ Majiteľ futbalového klubu Slovan Bratislava a pôvodný budovateľ Národného futbalového štadióna podnikateľ Ivan Kmotrík na otázku, prečo jeho firma vypísala tender na staviteľa.

„Nastal čas zapracovať do zákona o rodine status milenky, aby ste nemuseli nejakým pokútnym spôsobom zabezpečovať financie pre frajerky, pomlčka milenky.“ Poslanec Alojz Hlina reagoval na to, že kaderníčka z Prešova na odporúčanie smeráka Stanislava Kubánka robí asistentku deviatim smeráckym poslancom.