Tip na článok
Zostáva: Odvolanie Jána Richtera z postu ministra práce zamietnuté. V pozadí premiér Robert Fico.

Perly týždňa: Čudný bonz na Danka, duchovný vykopnutý za ľudskosť a schizofrenik Harabin

PLUS 7 DNÍ vyberá TOP udalosti, ktoré aktuálne hýbu Slovenskom.

Zostáva

Žiadne prekvapenie sa nekonalo. Sociálny minister práce Ján Richter, ktorému takmer rok vôbec neprekážalo, že mu na Slovensku funguje resocializačné zariadenie, kde zamestnanci spávajú s neplnoletými zverenkyňami zverenými štátom, naďalej zostáva vo funkcii. „Dole“ ho chcela dať parlamentná opozícia za kauzu Čistý deň. A hoci to vyzeralo tak, že Richtera sa hádam aj podarí odvolať, lebo tento návrh sa hotovali podporiť i Dankovi národniari, gule na to napokon nemali.

Premiér Fico, podľa ktorého je Jano najlepší minister, akého kedy Slovensko malo, im totiž pohrozil, že to bude koniec koalície. Nuž a tam sa každé hrdinstvo končí. Raz darmo, vidina straty vládnutia bola zrejme hrozivejšia ako osud dievčat. Ináč, bolo by zaujímavé konečne si vypočuť, odkiaľ to pán Richter v pracovnom čase išiel, keď jeho vládna limuzína dostala v lete 2013 pri obci Pata šmyk, vyletela do poľa, pričom samotný minister skončil v nemocnici. Aj s pilulkami na potenciu a kondómami vo vrecku svojho saka.

Ján Richter sa s ministrovaním nelúči.
Ján Richter sa s ministrovaním nelúči.
TASR

Pustili sa do seba

Fuuu, tak to tu dávno nebolo! Dvaja predstavitelia prokurátorskej a súdnej moci na seba poriadne naložili. A verejnosť len oči otvárala! Najprv sa do generálneho prokurátora Jaromíra Čižnára pustil vyslúžilý exšéf Najvyššieho súdu Štefan Harabin, ktorý ho označil za schizofrenika. To preto, že si dovolil vyjadriť znechutenie z akože účelovej politizácie prípadu košického výtvarníka Ľuboša Lorenza, teda muža, ktorý z pamätníkov strháva kosáky a kladivá. Čižnára totiž politici vyzvali, aby disciplinárne postihol prokurátora, ktorý požadoval väzbu výtvarníka.

Generálny prokurátor SR Jaromír Čižnár.
Generálny prokurátor SR Jaromír Čižnár.
Juraj Roščák

Tú generálny prokurátor označil za absurdnú, keďže tí istí politici podľa neho nežiadajú prijatie disciplinárnych opatrení aj proti sudcom, na základe verdiktov ktorých sa opakovane prepúšťajú, respektíve oslobodzujú osoby údajne patriace k mafiánskym skupinám. Tieto slová, ktovie prečo, sa hlboko dotkli sudcu Najvyššieho súdu Harabina. Do Čižnára sa preto obul vskutku nevyberaným slovníkom, za čo si na revanš vypočul, že takáto hysterická reakcia je len dôsledok Harabinovej duševnej poruchy. Žeby sa občas slovenský ľud aj pravdu dozvedel?

Exšéf Najvyššieho súdu Štefan Harabin.
Exšéf Najvyššieho súdu Štefan Harabin.
Július Dubravay

Ficova prehra

Bolože to ku konca roku 2015 rečí, keď predseda slovenskej vlády Robert Fico veľkohubo vyhlasoval, že on pre utečenecké kvóty nepodáva na európsky Súdny dvor žalobu preto, aby prehral. Splietal vtedy aj čosi v tom zmysle, že naše argumenty sú také silné, že by mohli pred luxemburským súdom zabrať. Takmer o dva roky to však vyzerá tak, že žiadne silácke reči na zahraničné nezávislé inštitúcie neplatia.

Európsky Súdny dvor totiž pred pár dňami zamietol v celom rozsahu žalobu Slovenska týkajúcu sa spomínaných kvót, na základe ktorých by si krajiny Európskej únie mali spravodlivo prerozdeliť utečencov prichádzajúcich do Grécka a Talianska. Na aktuálne rozhodnutie súdu premiér Fico reagoval slovami, že ho bude plne rešpektovať. Ktovie, ako si to predstavuje.

Premiér Robert Fico.
Premiér Robert Fico.
Matej Jankovič

Utajovaný dokument

O rozruch sa minulý týždeň postarala podpredsedníčka parlamentu Lucia Nicholsonová. Na pôde Národnej rady začala mávať akýmisi papiermi, o ktorých tvrdila, že sú to utajované kriminálne informácie z NAKA. Pochádzajú vraj z vlaňajšieho augusta. „Ide o informáciu od zdroja, ktorý polícia vyhodnotila najvyšším stupňom dôveryhodnosti - A1. Podľa kriminálnej informácie predseda parlamentu Andrej Danko je zapletený do korupčného škandálu v súvislosti s eurofondmi pod ministerstvom školstva,“ povedala Nicholsonová, podľa ktorej sú dve možnosti, ako tento dokument vznikol.

Podpredsedníčka parlamentu Lucia Nicholsonová.
Podpredsedníčka parlamentu Lucia Nicholsonová.
Tony Štefunko

Buď ide o fabrikát informácií založených na politickú objednávku s cieľom vydierať predsedu Národnej rady, alebo ide o štandardný postup pracovníka NAKA, ktorý sa dopracoval k informáciám o Dankovej korupcii. Nicholsonová ho preto vyzvala, aby dokument relevantne vysvetlil. To Danko aj urobil. Podľa neho ide o falzifikát.

Milujúci evanjelici

Predstavitelia jednej z našich registrovaných cirkví sa opäť raz blysli. Konkrétne evanjelici, ktorí sa zbavili svojho ďalšieho neposlušného člena. Prekvapujúco však nie chlipného seniora z Novohradu, ale teológa Ondreja Prostredníka.

Odňali mu kánonickú misiu, čo v praxi znamená, že napríklad nesmie učiť na Evanjelickej bohosloveckej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave. Páni biskupi svoje rozhodnutie zdôvodnili Prostredníkovými medializovanými výstupmi na Dúhovom Pride, ktorý sa konal v Bratislave 19. augusta. Nuž, Božia láska je nevyspytateľná.

Teológ Ondrej Prostredník na Dúhovom Pride.
Teológ Ondrej Prostredník na Dúhovom Pride.
Facebook
VIDEO Plus 7 Dní