Tip na článok
Najnovšie skončil v pozícii krajského policajného riaditeľa Juraj Leško v Košiciach. Pripravuje sa na vyslanie do zahraničia.

Personálne rošády! Vo funkciách skončili viacerí policajní šéfovia

Od nástupu Milana Lučanského na post policajného prezidenta sa vymenili už štyria krajskí riaditelia - v Banskej Bystrici, v Bratislave, v Trenčíne a v Košiciach.

Galéria k článku (4 fotografie )
Csaba Faragó, vpravo, skončil vo funkcii krajského riaditeľa v Bratislave. Je z neho policajný pridelenec v Maďarsku.
Štefan Šurka, bývalý krajský šéf z Banskej Bystrice dnes zastáva post policajného pridelenca v Rumunsku.
Miroslav Michalčík má cez manželku blízko k bezpečnostnej službe Bonul. Krajským policajným riaditeľom v Nitre zatiaľ zostáva.

Viacerí sa posunuli do lepšieho, len jeden skončil vo výsluhovom dôchodku.

Sú z nich pridelenci

Medzi prvými sa s pozíciou šéfov krajských policajných riaditeľstiev rozlúčili Csaba Faragó z Bratislavy a Štefan Šurka z Banskej Bystrice. Obaja v uvedených funkciách skončili ku koncu augusta tohto roka.

Prvý menovaný je verejnosti relatívne dobre známy, pretože Csaba Faragó sa spomínal aj v súvislosti s nástupcom Tibora Gašpara v pozícii policajného prezidenta. Tým sa napokon nestal. Z informácií, ktoré nám poskytlo policajné prezídium vyplýva, že odišiel do Maďarska, kde zastáva post policajného pridelenca. Podobne dopadol aj bývalý krajský riaditeľ z Banskej Bystrice Štefan Šurka, ktorý je v rovnakej pozícii avšak v rumunskej Bukurešti. Novým krajským riaditeľom je v Bratislave Faragóv zástupca Adrián Pavlík a v Banskej Bystici Ivan Piliar, ktorý predtým pôsobil ako okresný riaditeľ v Brezne.

V príprave

Do lepšieho má namierené aj Juraj Leško, ktorý k 1. novembru skončil vo funkcii krajského policajného šéfa v Košiciach. Podľa informácií košického Korzáru je aktuálne zaradený na Úrade medzinárodnej policajnej spolupráce, na oddelení policajných pridelencov a mierových misií. Konkrétne v programe na prípravu na policajného pridelenca. Kde presne bude Leško vyslaný zatiaľ známe nie je. Na poste krajského riaditeľa ho nahradil Radoslav Fedor, ktorý predtým pôsobil ako riaditeľ Okresného riaditeľstva PZ v Trebišove.

Odišiel do ,,dôchodku”

Nuž a k zmene došlo aj v pozícii krajského policajného šéfa v Trenčíne. V meste Matúša Čáka ku konca augusta z uvedenej funkcie odišiel Vladimír Šramko, ktorý požiadal o uvoľnenie zo služobného pomeru. V zbore tak už nepôsobí. Namiesto neho policajtov v Trenčianskom kraji vedie bývalý okresný riaditeľ z Považskej Bystrice Slavomír Kučera.

Blízky Bonulu

Vo funkcii krajského policajného riaditeľa v Nitre paradoxne stále zostáva Miroslav Michalčík, ktorý má pomerne dobré vzťahy so známou súkromnou bezpečnostnou službou Bonul. Jeho manželka je dlhé roky zamestnankyňou tejto SBS. Pán riaditeľ v tom však nevidí žiadny problém, lebo ako sa nám pred časom sám zdôveril, osobne jej to miesto vybavil.

VIDEO Plus 7 Dní