Svoje rýchle autá Kollár dokáže poriadne prevetrať. Najnovšie sa predviedol na podzemnom parkovisku obchodného centra v Bratislave. Jeho manévre pri hľadaní vhodného parkovacieho miesta čitateľa, ktorý sa nám ozval do redakcie, poriadne vytočili. „Najskôr išiel v protismere a v neprehľadnej zákrute do mňa takmer narazil. Keď som mu zablikal, pozrel na mňa vražedným pohľadom, akoby som bol na vine ja. Potom sa tam začal otáčať, takže som si myslel, že ide za mnou a chce sa mi ospravedlniť alebo aspoň objasniť svoje čudné chaotické správanie za volantom. Ale kdeže. Nakoniec tomu dal korunu svojím naozaj nevšedným parkovaním,“krútil hlavou čitateľ Tomáš, zamestnanec štátnej inštitúcie. „Imunita-neiminuta, mal by ísť príkladom. Spokojne odišiel s dvomi malými deťmi do detskej herne, kde som ich stretol. Mal som naponáh­lo, tak som ho už ani neoslovil,“ priznal.

Nevšedné parkovanie: Na šikmých čiarach sa to podľa dopravných analytikov nesmie.
Nevšedné parkovanie: Na šikmých čiarach sa to podľa dopravných analytikov nesmie.
Zdroj: Archív

Za päťdesiat eur

Nad čudným parkovaním Borisa Kollára sa pozastavil aj dopravný analytik Jozef Drahovský, ktorému sme zaslali snímky politikovho zaparkovaného auta. „Auto na fotografii stojí na dopravnom značení V13 - šikmé rovnobežné čiary. Do tohto priestoru je zakázané vchádzať alebo doň nákladom presahovať, ak to nie je potrebné na obchádzanie, odbočovanie na miesto mimo cesty alebo na poľnú cestu, lesnú cestu, cestičku pre cyklistov alebo na vchádzanie na cestu, pričom nesmú byť ohrození ostatní účastníci cestnej premávky,“ vysvetlil nám a dodal, či by za také parkovanie hrozil Kollárovi postih. „Ide o priestupok v kategórii ostatné, ktorý sa rieši pokutou do 50 eur na mieste.“

Nie je to tak dávno, čo Borisa Kollára televízne kamery nasnímali s telefónom pri uchu počas šoférovania. Pred niekoľkými rokmi zase vytočil istú staršiu šoférku, keď jej zatarasil cestu svojím dočasným parkovaním. Vyjadrenie k tomu, ako svojho rýchleho a luxusného tátoša riadil neštandardne naposledy, sme chceli aj od neho. Poslali sme mu fotografie z podzemnej garáže, no nijako na ne nereagoval.