Po prelomení mlčania mužov z mafiánskeho gangu piťovcov už policajti poznajú detaily dvojnásobnej vraždy v bratislavskom Irish pube, popravy albánskeho drogového bosa Fadila Pasjača, likvidácie policajného svedka Ľubosláva Velka aj mafiánskej popravy bosa Jána Takáča. No a teraz vyplávali na povrch detaily k ďalšej mafiánskej vražde. Stopy opäť vedú ku gangu Juraja Ondrejčáka.

Koniec Piťovcov! Mafiáni z Ondrejčákovho gangu sa rozhodli pred policajtami „spievať“

Piťovec Patasy: Vraždu hodil na mŕtveho otca

ŠKANDÁL Mafiánske vraždy budú súdiť nanovo. Dôvody sú šokujúce!

Bitka v bare

21.11 2004 sa v bratislavskom bare pobili dvaja dlhoroční kamaráti Peter Kleman a Karol Patasy mladší. Toho v tom čase považovali za pravú ruku mafiánskeho bosa Juraja Piťa Ondrejčáka.

Piťovec Patasy: Vraždu hodil na mŕtveho otca

Šokujúca spoveď Černákovho exsudcu: Prečo býva v dome jeho bratranca?

Grami, ako prezývali Petra Klemana, mal zas podľa niektorých zdrojov blízko ku gangu takáčovcov. V tento chladný deň Grami prchkého, ale o poznanie menšieho a slabšieho Patasyho v bare, ktorý kontroloval jeho otec, známa postava bratislavského podsvetia Karol Patasy starší, prefackal. Po roztržke Grami z podniku odišiel a o pár minút neskôr ho už našiel náhodný okoloidúci dobodaného na ulici. Vrah mu do tela zasadil tri rany, ktoré nemal šancu prežiť. Všetky stopy viedli práve ku Karolovi Patasymu mladšiemu. Aj nôž, ktorý pri tejto vražde použili, bol akýmsi „podpisom“, ktorý členovia gangu piťovcov pri bitkách používali. V decembri 2004 Patasyho mladšieho policajti zadržali pre vraždu Klemana. Mesiac nato, v januári 2004, zastrelili v Petržalke Patasyho otca. A celá vec začala naberať iný smer.

VIDEO Štefan Harabin prehovoril: Prečo jeho senát zrušil doživotie trom mafiánom?

Piťovec Patasy: Vraždu hodil na mŕtveho otca

Hodil to na otca

Patasy mladší strávil približne pol roka vo väzbe. Počas vyšetrovania policajti zhromaždili viacero dôkazov a mladého mafiána z vraždy Klemana obžalovali. Na súde, ktorý sa ťahal roky, odznela výpoveď, ktorá znamenala zásadný zvrat v kauze. „Na druhý deň po vražde mi otec povedal, že Grami už nebude robiť problémy, že to s ním vybavil,“ odznelo z úst Patasyho mladšieho na adresu svojho mŕtveho otca v súvislosti s likvidáciou Petra Klemana. Súd v roku 2009 Patasyho spod obžaloby oslobodil. „Po rozsiahlom dokazovaní senát konštatoval, že nebol preukázaný žiadny priamy dôkaz, že skutok spáchal obžalovaný,“ povedal vtedy hovorca súdu Pavol Adamčiak.

Obávaný muž žilinského podsvetia je na slobode: Týždenník Plus 7 dní sa postavil zoči voči Františkovi Salingerovi

Piťovec Patasy: Vraždu hodil na mŕtveho otca

Vagabund

Patasy mladší na slobode rozhodne nesekal dobrotu. V roku 2006 napadol a zranil v podniku v centre Bratislavy barmana a spôsobil škodu za niekoľko stoviek eur. Vo väzbe opäť skončil v roku 2007, keď zaútočil na svoju priateľku. No a neskôr zas skončil za mrežami pre údajné ovplyvňovanie svedkov v prípade vraždy študenta Daniela Tupého. Po rokoch pendlovania medzi väzbou a slobodou je dnes Karol Patasy na slobode.

Piťovec Patasy: Vraždu hodil na mŕtveho otca

Zomrel známy piťovec: Mikuláš Polóny podľahol strelnému poraneniu

Od oslobodzujúceho verdiktu ubehli roky. Zločineckú skupinu piťovcov policajti od roku 2011 po viacerých akciách rozbili a pred niekoľkými mesiacmi dokonca dohnali k tomu, že viacerí jej členovia, vrátane bosa Juraja Ondrejčáka, prelomili mlčanie a začali rozprávať o tých najbrutálnejších zločinoch, ktoré počas svojho fungovania napáchali. Práve prelomenie mlčania zločincov z Piťovho gangu môže pre Patasyho znamenať dlhoročný pobyt za mrežami.

Kto začal vypovedať a ako sa mala celá vražda odohrať sa dočítate v najnovšom vydaní týždenníka PLUS 7 DNÍ č. 27.

Piťovec Patasy: Vraždu hodil na mŕtveho otca