Tip na článok
Parlament, slávnostný príhovor Prezidenta Andreja Kisku o stave Slovenskej Republiky.

Plat im pôjde, rokovať nebudú. Koľko času chcú poslanci venovať v lete práci?

Jedna z výhod, ktoré požívajú poslanci je aj dlhá, vyše dvojmesačná, prestávka v rokovaní parlamentu. Pýtali sme sa ich, koľko z voľna mienia venovať poslaneckej práci.

Galéria k článku (12 fotografií )
Parlament, slávnostný príhovor Prezidenta Andreja Kisku o stave Slovenskej Republiky.
Parlament, slávnostný príhovor Prezidenta Andreja Kisku o stave Slovenskej Republiky.
Vyjadrenie strany Smer k správe o stave republiky od prezidenta SR Andreja Kisku. Na snímke Róbert Fico, strana smer.

Júnová schôdza národnej rady je posledná pred dlhým nerokovaním, ktoré čaká našich volených zástupcov až do polovice septembra. Hoci sa v parlamente nemusia dva a pol mesiaca objaviť, poslanci o plat ani počas letných prázdnin neprichádzajú.

Skôr stranícke povinnosti, ako parlamentné

Zaujímalo nás teda, koľko času budú venovať oficiálnym povinnostiam ako napríklad účasť na konferenciách, pracovným stretnutiam, príprave zákonov, štúdiu noviel, ktoré na nich budú na jeseň čakať.

Nezaradený poslanec Zsolt Simon sa dušuje, že práci bude venovať všetok svoj čas. Národovec Dušan Tittel vraví, že okrem dovolenky, bude chodiť na stretnutia s občanmi, ktoré organizuje jeho strana.

Budeme makať, ale nepovieme kde

Keď sme mu pripomenuli, že to je skôr stranícka politická činnosť, dodal, že určite bude aj študovať materiály a pripravovať sa na schôdzu parlamentu po lete. Poslaneckú kanceláriu v regióne vraj nemá, ale vraj väčšinu času bude tráviť na Orave. „Ľudia vedia, kde ma môžu nájsť,“ vraví.

A čo ostatní poslanci? Pozrite si ich odpovede vo videu!

VIDEO Plus 7 Dní