Prepokladám, že od nás nikto nečaká úplne bežnú svadbu, - vystríhala pred mesiacom poslankyňa za SaS a šéfka zdravotníckeho výboru Janka Cigániková. Deň, keď si k menu pridala priezvisko nového manžela Daniela Bittó, bol skutočne poriadna šou.

Znamenitý program

Svadbu si vymyslela ako rozprávkovú oslavu lásky. Pozvala 130 hostí, rezervovala kaštieľ, podávala sekt, luxusné jedlo, objednala dve kapely, dídžeja, zapojila päť družičiek v romantických púdrových šatách a malé dievčatá na rozhadzovanie lupeňov ruží. Už máte dosť? To ani zďaleka nie je všetko. K oltáru poslankyňu sprevádzali jej dvaja synovia a 55-kilová doga Ivy.

Čiernovláska si obliekla šaty, za ktoré by sa nehanbila ani princezná Diana. Našuchorené rukávy, obrovská kruhová sukňa a biely dlhý závoj šaty britskej princeznej aj trochu pripomínali. Niektorých mužov však sklamali. „Škoda trochu. Má super postavu, čakal som, že jej šaty zalichotia,“ komentoval jeden z nich. O polnoci sa už mohli kochať všetci. Klasiku vymenila za modernejšiu róbu.

Multifunkčný Sulík

Do organizácie svojho veľkého dňa zapojila Janka Cigániková v hojnej miere aj straníckeho šéfa Richarda Sulíka. V areáli starodávneho kaštieľa behal minister hospodárstva už pred obedom. V zelenej saskárskej zástere nosil na pultík kuchynské nádoby a náradie, aby v nich priamo pred hosťami za pomoci šéfkuchára Marcela Ihnačáka vyváral špeciality.

Zo zástery sa musel prezliecť do obleku, lebo dostal aj dôležitú úlohu svedka. „To, že som si za svedka vybrala Sulíka, bolo úplne samozrejmé,“ komentovala šťastná novomanželka. Z obleku šup na izbu a zas do pracovného. Lebo po obrade dostal Sulík na starosť popri varení zabávanie hostí. Medzi nimi celý poslanecký klub SaS s partnermi a partnerkami.

Verše a sexi tančeky

Milenci si pri manželských sľuboch poplakali. Poslankyňa priznala, že pôvodne chcela flirt a dostala lásku. Jej snúbenec, niekdajší model a súťažiaci televízneho programu VyVolení Daniel Bittó svoje city vyznal vo veršoch.

Poriadny šok prišiel o polnoci. „Najsexi poslankyňu,“ zavolal na pódium spevák Majk Spirit. Áno, novomanželom spieval Majk Spirit osobne. Cigániková sa pridala k jeho sporo odetým tanečniciam a z vystúpenia sa vykľulo čosi ako moderné čepčenie. Aspoň tak nazvala výmenu svadobného závoja za ozdobu z veľkých pier v štýle burlesiek sama nevesta.

Späť išli až v nedeľu poobede

Novomanželia išli domov až v nedeľu okolo šestnástej.
Z politikov sa najdlhšie zdržal europoslanec Eugen Jurzyca a poslanec Marián Viskupič, ktorí vraj viedli dlhosiahle ekonomické debaty. „K najvytrvalejším tanečníkom patrila hovorkyňa Richarda Sulíka Katarína Matejková s manželom Ladislavom. Tí sa na parkete krútili, aj keď už nehrala hudba,“ prezradil nám jeden z hostí.

Z celej parády a z nového mena sa môže Janka Bittó Cigániková spamätávať celých desať dní. Podľa harmonogramu je najbližší termín schôdze národnej rady naplánovaný až na 16. septembra.

Medové týždne na Slovensku

Oddych stihne s manželom na Slovensku. „Na svadobnej ceste sme na Slovensku v kúpeľoch. Chceli sme po korone prispiet k slovenskému HDP aj týmto spôsobom," prezradila poslankyňa.  Podobne si to zariadila jej družička a Sulíkova hovorkyňa Katarína Matejková. Tá mala svadbu len víkend pred svojou kolegyňou a kamarátkou Cigánikovou. „Naša práca nám nedovoľuje odísť na príliš dlho. Takže medové týždne nebudú, bude to zopár "medových dní" v Tatrách. A áno, boli by to Tatry, aj keby boli všetky hranice otvorené, obaja milujeme turistiku na Slovensku,"

Cenu svadobnej hostiny neprezradila ani jedna zo SaS-károk. „Veľa vecí sme si robili svojpomocne, pomohli kamaráti i rodina a výdavky sme si pekne podelili. Rodinnému rozpoštu to neublížilo, lebo pomohlo, že sme tento rok nestihli žiadnu dovolenku, tak sme namiesto nej zorganizovali veľkú žúrku pre rodinu a priateľov," povedala Matejková. Poslankyňa však netají, že jej oslava manželstva stála nejaký ten groš. „Finančne to nebolo najmenej, ale každá paráda niečo stojí a dlho sme si na svadbu odkladali. Najväčšia investícia však bola časová, spojená s prípravami. Nakoniec ale myslím, že výsledok stál za to,"povedala.

Namiesto kvetov losy a poukazy

Hosťom vopred napísali, aby ušetrili za kvety, ktoré by aj tak vyšli navnimoč. „Keďže hostí bolo 130, ak by každý kúpil kvietky len za 10 eur, vyhodilo by sa takto do vzduchu 1300 eur. Do vzduchu preto, lebo sme hneď išli na svadobnú cestu a kvietky by sme si ani neužili. Preto som hostí požiadala aby kvietky nekupovali, resp. ak chcú predsa len kvietkami urobiť radosť, nech pošlú peniažky na účet kvetinárstva a to nám začne po svadbe každý týždeň kvietky posielať postupne. Budú tak zdobiť našu domácnosť ešte  dlho po svadbe a budú nám pripomínať náš prekrásny deň," hovorí svoju stratégiu Bittó Cigániková.

Kvety odmietla aj Katarína Matejková s manželom, krajským šéfom SaS v Trenčíne, Ladislavom Matejkom. „Namiesto nich sme dostali desiatky výberných žrebov, ktoré postupne po večeroch stierame. Aktuálna výhra je 71 eur," smeje sa nad nápadom, ktorý už z časti priniesol svoje ovocie. Zo svadobných darov ju najviac prekvapili svadobné šaty od Jany Pištejovej. Teda prekvapili, ako prekvapili. Na pár skúškach musela byť prítomná. „Dali mi ich na mieru ušiť priatelia zo Štiavnice a sú to najkrajšie šaty, aké som kedy videla. Budú to naše "putovné" rodinné šaty a verím, že raz sa v nich bude vydávať moja neterka Ester,"dúfa novomanželka

Bittó Cigániková sa potešila z darov pragmatických. „Dary potešili, ale neprekvapili, keďže väčšina sa zmestila do obálky. S Danom totiž spolu žijeme dlho, máme fungujúcu, plne vybavenú domácnosť, preto sa nám rodina a priatelia skôr snažili prispieť na náklady na svadbu," povedala úprimne.

VEĽKÚ GALÉRIU zo svadby poslankyne Janky Cigánikovej nájdete TU>>

Mohlo by vás zaujímať: