O mnohých témach sa hádame, nevieme nájsť kompromis a zväčša máme dojem, že práve my sme majiteľmi pravdy. Aj preto PLUS 7 DNÍ prináša rubriku, v ktorej sú argumenty za a proti a ktorú sme nazvali PLUS MÍNUS. Hľadáme v nej odpovede na základe poctivej analýzy problému s tým, že nič nie je len čierne či biele. Otázku uverejňujeme na webovej stránke plus7dni.pluska.sk, alebo na Facebooku PLUS 7 DNÍ. Budeme radi, ak sa do diskusie zapojíte.

Aj Trošková môže byť vhodná radkyňa premiéra

ÁNO

V súvislosti s mladou ženou, ktorá sa venovala modelingu, pochválila plastikami, ktoré naštartovali jej kariéru, a napokon si to zamierila skutočne vysoko, sa popísalo množstvo papiera. To však neznamená, že by nemala aj tie najlepšie schopnosti na post štátnej radkyne. Celkom vážne, predurčovala ju na to vysoká škola, ale aj údajne skvelé jazykové schopnosti, ktoré vtedajší premiér Robert Fico vedel isto oceniť. A že bola mladá a pekná?

NIE

„No tak ja som myslel, že pôjde pomalšie, ale v zásade ma to neprekvapilo, lebo veľmi rýchlo pochopila, ako v živote postupovať,“ povedal o Troškovej svojho času Pavol Rusko, ku ktorému mala tiež veľmi blízko, čo ju dnes skôr diskvalifikuje. Naozaj kompromitujúce sú pre ňu jej kontakty s talianskou mafiou. Otázne potom je, čo v tomto smere spravila tajná služba. Ale ak o jej kontaktoch netušila, tak potom pardon.

PREKVAPILO VÁS PRIZNANIE „PORADKYNE“ TROŠKOVEJ, ŽE SMERU JU ODPORUČIL VADALA?
Zdroj: PLUS 7 DNÍ

Štát bol cez Troškovú prepojený na taliansku mafiu

ÁNO

Talianska prokuratúra sledovala číslo dnes už väzobne stíhaného Vadalu v čase, keď bola Trošková asistentkou poslanca Viliama Jasaňa a neskôr hlavnou štátnou radkyňou na Úrade vlády SR. V monitorovanom období vraj talianske orgány zachytili 452 telefonátov medzi Troškovou a Vadalom, ktorý je napojený na taliansku kriminálnu organizáciu ’Ndrangheta. Vadala je momentálne vo väzbe v Taliansku, kam ho vydala slovenská polícia. Podľa talianskych vyšetrovateľov zo Slovenska rozbiehal globálny kokaínový biznis.

NIE

Majka Trošková v auguste 2011 podľa obchodného registra založila spoločnosť GIA MANAGEMENT. Konateľkou spoločnosti bola do mája 2012. Po nej sa stal konateľom Antonino Vadala. Trošková asi po roku z firmy odišla a neskôr sa stala asistentkou poslanca za Smer Viliama Jasaňa. Aký vzťah mala s podnikavým Talianom Vadalom, sa snažila médiám priblížiť jej mama, ktorá netajila, že bol ľúbostný. To však ešte neznamená, že musela cez ňu mafia preniknúť medzi najvyššie politické špičky. Iba žeby si našla svoje cestičky.

PREKVAPILO VÁS PRIZNANIE „PORADKYNE“ TROŠKOVEJ, ŽE SMERU JU ODPORUČIL VADALA?
Zdroj: PLUS7 DNÍ

Podľa Fica sa Majke ešte budeme musieť ospravedlniť

ÁNO

Pamätáte sa? Na otázku o prepojení štátnej radkyne Márie Troškovej a tajomníka Bezpečnostnej rady SR Viliama Jasaňa na podnikateľov z talianskej Kalábrie reagoval Fico slovami, že „možno príde čas, keď sa budete musieť mnohým ľuďom ospravedlniť“. Reakcia lídra najsilnejšej vládnej strany Roberta Fica vlastne neprekvapila. Ale nemal by sa ospravedlniť expremiér, ktorý sa pre mladú ženu stal napokon toxickým?

NIE

Nuž, nerobme z nej obeť. Do februára 2018 pracovala ako štátna radkyňa premiéra a aktuálne sa sama priznala, že ju Jasaňovi, a teda Smeru, odporučil Vadala. Roky Ficovi ako jeho pravá ruka sekundovala pri oficiálnych návštevách, až z nej napokon spravil jednu z najmocnejších žien Slovenska. A to všetko napriek tomu, že sa jej meno spájalo s talianskym mafiánom Antoninom Vadalom. Trošková ako poradkyňa napokon skončila, no isté je, že nikto nemá dôvod ospravedlniť sa jej za to, že pracovala pre taliansku mafiu.