Keď sa tento oznam objavil na facebooku, mnohí sa domnievali, že ide iba o preklep, nevedia si totiž predstaviť, že mesiac budú bez plynu. Rodiny s malými deťmi, starí ľudia, jednoducho všetci, ktorí od pätnásteho júla do osemnásteho augusta nikam necestujú, budú musieť siahnuť po alternatívnom zdroji. 

SPP vykonáva rekonštrukciu plynovodov na základe platného stavebného rozhodnutia a oznámenie o tom zverejnilo. Pikantné pritom však je, že v oznámení o prerušení distribúcie zemného plynu sa uvádza, že je zákonnou povinnosťou po skončení prác obnoviť distribúciu plynu po hlavný uzáver plynu, teda bod medzi prevádzkovanou sieťou a odberným miestom. Otvorenie hlavného uzáveru plynu si však obyvatelia musia zabezpečiť sami, prostredníctvom odborne spôsobilej osoby, napríklad revízneho technika. Koľko to bude stáť a kto to zaplatí, zatiaľ nevedno. Ján Barát z SPP, ktorý s ľuďmi komunikuje len dodal, že toto sa bude musieť riešiť dohodou medzi SPP a správcami bytov. 

Nejde o preklep.
Nejde o preklep.
Zdroj: fb

Šup pre dvojplatničku!

Zdá sa, že sa dvojplatnička opäť dočkala návratu do niektorých domácností a ak by na nej niekto predsa len nevedel variť, nech si spomenie na nášho bývalého slovenského prezidenta Rudolfa Schustera, ktorému na nej varila jeho manželka. Dostal ju potom, čo si v úvode prezidentovania posťažoval, že v paláci nemá na čom variť, a to od členov HZDS, ktorí v prvých priamych prezidentských voľbách podporovali jeho konkurenta Vladimíra Mečiara.

Mimochodom, tento legendárny domáci elektrospotrebič skončil v Slovenskom múzeu dizajnu, ktorému ho daroval Andrej Kiska. „Stále je funkčná, ale poslednú praženicu si na nej urobil asi ešte prezident Rudolf Schuster. Je súčasťou našej histórie a preto by bola škoda, keby zapadla prachom v sklade,”napísal na sociálnej sieti Kiska v roku 2017.

Ak sa inšpirujujete a rozhodnete sa dvojplatničke variť, vyberať máte z čoho, jej ceny sa pohybujú od dvadsať eur smerom hore. Od SPP však žiadnu kompenzáciu neočakávajte, ani finančnú. Zákon je na ich strane a ľudia sú povinní prerušenie zemného plynu do domácností strpieť.