Tip na článok
Spolupracovníkom ministra dopravy Jána Počiatka (vľavo) sa rozrastá majetok. V bytovke na snímke vpravo vlastní jeden z nich tri byty.

Počiatkovi spolupracovníci z ministerstva si žijú ako v bavlnke. Kto má tri byty?

Vedenie ministerstva dopravy za šéfovania Jána Počiatka nakupuje a stavia. Aj pre seba.

Galéria k článku (8 fotografií )
František Palko: Okrem toho, že nakupuje nehnuteľnosti, je známy aj ako vášnivý cestovateľ.
Obklopený šikovnými ľuďmi: Spolupracovníkom ministra dopravy Jána Počiatka sa rozrastá majetok.
Nová investícia: Palko najnovšie vlastní byt aj v tejto novučičkej rezidencii.

Máloktorí úradníci na Slovensku si žijú tak ako vrchnosť z ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja. Investujú do nehnuteľností v luxusných lokalitách hlavného mesta a stretnúť ich môžete v letiskových halách po celom svete.

Nákupca, cestovateľ

Ako v bavlnke sa v Počiatkovom rezorte musí cítiť štátny tajomník František Palko. Len nedávno sa so svojou manželkou Emíliou, staršou o osemnásť rokov, sťahoval do nového luxusného bytu na bratislavských Starých gruntoch, za ktorý zaplatil 432-tisíc eur.

Očaroval ho však i krásny byt v novučičkej rezidencii Romantica na Devínskej ceste, v lokalite obklopenej lesmi a ramenom Dunaja. Približne za štvrť milióna eur. Otázku bývania má teda František Palko nateraz vyriešenú.

Popritom si za posledného pol roka stihol pozrieť aj mnoho zahraničných destinácií. Ako zástupca rezortu dopravy sa rozlietal po celej Európe i Ázii. Od začiatku roka navštívil Stuttgart, Budapešť, Peking, Atény, Lipsko, Madrid i Luxemburg.

Tri byty

Zle sa nevodí ani jeho kolegovi a ďalšiemu štátnemu tajomníkovi Viktorovi Stromčekovi, ktorý za prvej Ficovej vlády šéfoval kancelárii Národnej rady a potom nejaký čas strávil ako riaditeľ magistrátu u primátora Bratislavy Milana Ftáčnika. Stromček od roku 2010 vlastní v bratislavskom Starom Meste tri byty v jednom dome - najluxusnejší na samostatnom piatom poschodí.

Okrem funkcie na ministerstve je aj predsedom dozornej rady štátnej Železničnej spoločnosti Slovensko. Stavia na Devíne: Po dvoch rokoch na stoličke vedúceho služobného úradu prvé ovocie žne aj Martin Čatloš.

Pár stoviek metrov od Palkovej novej investície začal stavať v tichom prostredí Devína rodinný dom. Už na prvý pohľad je zrejmé, že nepôjde o malý dom.

Čatlošova manželka si od mestskej časti prenajala štyriapolárový pozemok vedľa ich rozostavaného domu, za ktorý má ročne platiť 227 eur. Popri ministerstve dopravy sedí Čatloš aj v dozornej rade bratislavského letiska, v štátnom podniku Letové prevádzkové služby, v Slovenskej pošte, v akciovke Verejné prístavy i v Železničnej spoločnosti Cargo Slovakia.

VIDEO Plus 7 Dní