Tip na článok

Podnikateľ z Lučenca zmizol. Stopa končí u farmára, ktorý hľadá ženu!

Podnikateľ Peter Majoroš je od novembra nezvestný. Stopa sa zatiaľ končí u hviezdy jojkárskej reality šou Farmár hľadá ženu.

Galéria k článku (9 fotografií )

Už viac ako pätnásť rokov obchoduje s pracovnými strojmi. Má päťročného syna a manželku. Cez vianočné sviatky plánoval zobrať rodinu do Tatier k domu postavenému z ľadu.

„Mal takú predstavu, že tam prespíme a urobíme si pekný výlet,“ spomína na plány svojho manžela Aneta Majorošová z Lučenca. Nič z toho sa však nakoniec nesplnilo. Nekonali sa žiadne Tatry, žiadny výlet. „Boli to najsmutnejšie Vianoce v mojom živote,“ s bôľom konštatuje Aneta.

Jej manžel, podnikateľ Peter Majoroš, totiž ešte predtým za záhadných okolností zmizol aj so svojím luxusným autom. Stalo sa to na konci novembra 2015. A posledný, kto videl lučenského podnikateľa živého, bol mediálne známy farmár Marián Bruchter, ktorý si v jojkárskej šou hľadal ženu.

Osudný deň

„Každé ráno sme si v kancelárii dali kávu, napoludnie sme zas chodievali spoločne na obed. Mal rád svoju rodinu. Syna často brával do kancelárie, aby videl, ako jeho otec pracuje,“ spomínajú na Petra Majoroša vo firme, kde pracoval.

„Nechápem, čo sa mohlo stať,“ krúti hlavou jeden zo zamestnancov a dodáva, že posledný deň pred Majorošovým zmiznutím bol úplne obyčajný ako každý predtým.

Nič výnimočné sa vraj neodohralo. V piatok 27. novembra 2015 štyridsaťročný Peter Majoroš riešil počas dňa bežné pracovné veci. „Viem, že mal naplánované stretnutie, ktoré viackrát posúvali. Chápete, bol piatok, nikam sa mu už nechcelo cestovať. Zákazník však stretnutie presunul asi dvakrát, vždy na neskoršiu hodinu. Bolo už tma, keď odišiel z firmy,“ opisuje Aneta Majorošová chvíle, keď videla svojho manžela naposledy.

Bolo niečo po šestnástej hodine, keď Peter Majoroš sadol do svojho strieborného Lexusu IS 300h s bratislavským číslom BL 643 JF. Jeho cieľom bola dedina Jasenie v Nízkych Tatrách, vzdialená približne hodinu a pol od Lučenca.

Niekoľkokrát odsúvané stretnutie sa malo odohrať v objekte bývalého poľnohospodárskeho družstva. Partnerom, s ktorým Majoroš počas dňa viackrát telefonoval, bol Marián Bruchter.

Tridsaťštyriročný farmár podniká v poľnohospodárstve spolu s otcom. Pochádza z Kolty pri Nových Zámkoch a do Jasenia sa presťahoval asi pred štyrmi rokmi. No nepoznajú ho len tam, ale vďaka reality šou Farmár hľadá ženu na celom Slovensku.

V poslednom pokračovaní si vybral jednu zo záujemkýň a televízia im teraz dáva čas na to, aby sa bližšie spoznali. Do priestorov bývalého družstva, ktoré TV JOJ ukázala aj vo svojom programe, prišiel Peter Majoroš asi o šiestej hodine večer.

Bez stopy

Približne dva mesiace po zmiznutí Petra Majoroša sme Mariána Bruchtera navštívili na družstve v Jasení. Práve to malo byť posledné miesto, kde bol dnes nezvestný podnikateľ. Jeho stopa sa stratila práve pod malebnými kopcami Nízkych Tatier. „Dva dni krúžil policajný vrtuľník nad družstvom Bruchterovcov,“ povedali nám obyvatelia Jasenia.

Jojkárskemu farmárovi spočiatku nebolo príliš do reči. „Tam je polícia, nech vám ona povie. Ja vám nič nepoviem, toto je policajný štát,“ rozčúlil sa Bruchter, potom sa však predsa len rozhovoril.„Prišiel sem okolo šiestej večer. Vypili sme kávu, prebrali sme obchodné veci. Bol tu asi pol hodiny a išiel preč,“ priblížil okolnosti stretnutia farmár.

Podľa jeho slov sa s Petrom Majorošom poznali asi šesť rokov. O tom, že jeho obchodný partner zmizol, sa vraj dozvedel od Majorošovej manželky. Volala mu na druhý deň ráno, keď sa manžel zo stretnutia nevrátil domov.

„Myslel som, že to nie je až také vážne. Viete, tu sa stále niečo deje. Sme tu asi štyri roky a za ten čas nám podpálili dva traktory, nedávno nám ukradli tri kravy a asi pred piatimi mesiacmi nakladač, ktorý sme mali od Petra,“ opisuje problémy, s ktorými bojuje.

Zažaloval ho

Keďže farmár a podnikateľ sa poznali už dlhší čas, zaujímalo nás, či mali nejaké nezhody, prípadne sa Bruchterovi v osudný večer nezveril s nejakými ťažkosťami. „Bavili sme sa len o našich veciach. Dlhuje nám nejaké peniaze a teraz z toho nebude asi nič. Dal som policajtom papiere k tomu. A po jeho zmiznutí som to dal na súd, aby som o tie peniaze neprišiel,“ rozhovoril sa Bruchter.

„Mám neoficiálne informácie, že Majoroša vyšetruje aj finančná polícia, ale mňa zaujímajú len moje peniaze a z tých by som chcel vidieť aspoň voľačo,“ tvrdí farmár, ktorému sa vraj smola lepí na päty.

V minulosti mu už vraj niekto podpálil dom, kde mu zhorelo účtovníctvo, a tiež mal údajne problémy s vydieračmi. Majoroš sa s Bruchterom vraj rozlúčil asi o pol siedmej večer so slovami, že ide ešte do Komárna za ďalším klientom. Tieto informácie však farmár poprel.

„Ja som nepovedal, že ide do Komárna… Mne len povedal, že ide na ďalšie stretnutie niekde dole, ale to je široký pojem. To môže byť aj Šaľa, aj Nitra, ja neviem,“ krčil plecami Bruchter.

Na záver rozhovoru len dodal, že on zmiznutie Majoroša naozaj nebral tak vážne. „Myslel som si, že išiel len za nejakými babami a že u nejakej prespal.“

Neúspešné pátranie

Policajti vyhlásili po Petrovi Majorošovi celoštátne pátranie dva dni po jeho zmiznutí. Do pátrania sa zapojili desiatky policajtov. Podľa záznamu z kamery, ktorý má polícia k dispozícii, Majorošov Lexus prišiel k Bruchterovi - a tam sa stopa končí. Žiadny iný záznam či dôkaz už policajti nemajú. Oblasti, kde by sa mohol nachádzať, prehľadávali po zemi aj zo vzduchu.

„Policajti tu boli asi štyrikrát, všetko som im povedal a odovzdal som im papiere, ktoré boli predmetom stretnutia,“ prezradil nám farmár Bruchter, ktorý vraj Majoroša videl ako posledný.

Policajný vrtuľník krúžil nad jeho družstvom aj v okolí Jasenia. Signál telefónu nezvestného podnikateľa naposledy zachytili v okolí Nitry. Bolo to presne o 23.51 v deň, keď zmizol. Vrtuľník prehľadával aj túto oblasť, zatiaľ neúspešne. „Neviem si to vysvetliť, neviem o žiadnych problémoch, ktoré by mohli takto vyvrcholiť,“ hovorí Majorošova manželka.

Ani nešťastná mama nezvestného podnikateľa sa nechce vzdať predstavy, že by svojho syna už nikdy nevidela. O pomoc požiadala dokonca jasnovidcov.

„V meditácii som videla veľkú rieku, skôr priehradu, a most. Neďaleko rieky som videla veľký strom, až zvláštne košatý. Nie som si istá, či je to miesto jeho pobytu. Objavili sa mi aj črty muža, jeho tvár bola hranatá, výrazná, ale hneď zmizla. Energiu vášho syna som zachytila, ale bola veľmi slabá a takmer okamžite sa mi stratila. Bolo to zvláštne, akoby tu bol a vzápätí nie. Momentálne to nevidím dobre,“ znela neveľmi jasná a neveľmi optimistická odpoveď.

Ľudia v dedine, kde podnikateľa videli naposledy, hovoria o gudrónových jamách len pár kilometrov od Jasenia. „Ak niekto zmizne aj s autom a nenájdu ho ani po dvoch mesiacoch, je to zvláštne. Policajti by mali prezrieť dve jamy plné svinstva, možno by boli prekvapení,“ myslí si jeden z miestnych obyvateľov.

Pomôžte pri pátraní

Polícia v Lučenci sa obracia na občanov so žiadosťou o pomoc a spoluprácu pri pátraní po nezvestnom 40-ročnom Petrovi Majorošovi z tohto mesta. Muž je nezvestný od 27. novembra od 18.30, keď údajne odišiel z pracovného stretnutia v Brezne.

„Peter Majoroš je vysoký 186 centimetrov, plnoštíhlej postavy, má hnedé vlasy a hnedé oči. Oblečenú mal čiernu vetrovku, tenký tmavomodrý pulóver s logom na prednej strane, tmavomodré rifle a čierne zimné členkové topánky,“ opísala hovorkyňa.

Dodala, že pohybovať by sa mal na osobnom motorovom vozidle Lexus IS 300h sivej metalízy s evidenčným číslom BL 643 JF. Akékoľvek informácie o nezvestnom mužovi oznámte na najbližšom útvare Policajného zboru alebo na linku tiesňového volania 158.

VIDEO Plus 7 Dní