Inak, súčasťou festivalu je skupina od roku 2014, a zjavne je to láska z oboch strán, vtedy neznáma kapela sa chytila šance a publikum ju nadšene prijalo. Možno aj preto sa speváčka Yeal Shoshana Cohen naučila pár slovenských slov a dokonca aj našu legendárnu pieseň Čerešne. Speváčku nadšený dav rozplakal tým, ako pieseň prijal. Čerešne zneli neskôr v jej podaní opäť. Tentoraz z druhého stagu pri vystúpení Bolo nás jedenásť. S Yeal si ju zaspievala herečka Zuzana Kronerová.

Oživenie revolučného albumu Milana Lasicu, Júliusa Satinského a Jara Filipa býva jedným z najobľúbenejších vystúpení Pohody. Z trojice Lasica, Satinský a Filip, zostal už len prvý z menovaných a stále mu to výnimočne spieva. Filipa na klávesoch zastupuje dcéra Dorota Nvotová. Tá sa na pódiu stretla okrem iných so svojim ex Whiskeym. Dorota v otcovej piesni Za dedinou spieva o vŕbe, ktorej sa zdôveruje namiesto Tá to nikdy nevyzradí - Tato nikdy nevyzradí.

"Úplne som videla, Filipa za klavírom," povedala jedna z fanúšičiek po vystúpení. Hoci, hudobne vystúpenie hrialo, o polnoci už nebolo toho, komu by bolo teplo. Cez deň bolo síce príjemne teplo, v noci teplota klesla poriadne nízko, bolo okolo 10 stupňov. "Nikdy ma tak ešte netriaslo." "Ešte nikdy som nemala toľko vrstiev."Ozývalo sa ráno stanovým mestečkom. Napriek tomu sa našli aj odvážlivci, ktorí spali len pod hviezdami, či síce v stane ale bez spacáku. Na otázku: "Nebola vám zima?" sa len pousmiali "Trošku".Okrem zhrnutia prvého dňa Pohody 2019, zostáva hlavnou témou kempu, kedy a koľko bude pršať, prvé kvapky už padajú. "To prejde," chlácholia sa Pohoďáci.