Tip na článok
Miroslav Kočan (vľavo) navštevuje luxusné podniky.

Poisťovňou otriasajú miliónové megaškandály, riaditeľ Kočan kávičkuje v luxusných podnikoch!

Za posledné mesiace sa na poste vedenia Všeobecnej zdravotnej poisťovne vystriedali traja muži. Terajší riaditeľ, Miroslav Kočan, sa momentálne musí popasovať s 15-tisícovou pokutou, ktorú poisťovni vyrúbil Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou za pochybne uzatvorené zmluvy. Riaditeľovi to však evidentne vrásky na čele nerobí a rád si vychutnáva kávičku či obed v luxusných bratislavských podnikoch.

Všeobecná Zdravotná poisťovňa sa otriasa v základoch. Najprv to bola kauza tety Anky, keď bývalý riaditeľ Marcel Forai podpisoval miliónové zmluvy so svojou 77 ročnou tetou Annou Sučkovou.

Riaditeľ VšZP v známom bratislavskom hoteli. Foto: Archív Plus 7 Dní

Ani po tomto incidente ho však Všeobecná zdravotná poisťovňa neprepustila. Odišiel len z postu riaditeľa, stále však zastáva teplé miestečko „samostatného referenta na pozícii metodik – analytik.“ Rovnako veľký otras spôsobila kauza s „masérom“ Kostkom. Ten mal zriadenú kliniku, do ktorej chodievali na masérske zákroky aj naši slovenskí politici a v ktorej si Všeobecná zdravotná poisťovňa objednávala služby za milióny eur.

Ako sa ukázalo, nezákonne. Zmluvy nové vedenie zrušilo a Kostka napokon dopadol tak, že svoje ambulancie zavrel. Zjavne sa mu bez podpory poisťovne nedarilo.

Čítajte viac:

VIEME PRVÍ Neslávne známy masér Kostka zatvára ambulancie! Kto teraz uľaví papalášom?

Čo riaditeľ, to škandál?

Na poste šéfa poisťovne bol počas oboch škandálov Marcel Forai. Ten napokon pod tlakom verejnosti a médií odstúpil. Na pár mesiacov ho nahradil Miroslav Vaďura, ktorý na post generálneho riaditeľa poisťovne prestúpil z miesta šéfa sekcie ekonomiky.

Kočan sa zmenou funkcie pochváll aj na sociálnej sieti LinkedIn. Foto: Screenshot LinkedIn

Aj on mal za sebou zaujímavé obchodné transakcie - ako informoval aj náš týždenník, štát prišiel o desiatky miliónov eur, keď Vaďura ako riaditeľ bratislavskej nemocnice predal štátne pozemky za zlomok ich skutočnej ceny. Tie mali slúžiť helikoptéram urgentného príjmu. Vaďura sa dlho na stoličke neohrial. Vystriedal ho ďalší nominant vládnej strany Smer, terajší riaditeľ Miroslav Kočan.

Ten vstupoval do ťažkej pozície s odhodlaním a s odvážnymi predstavami, ako pomôcť Všeobecnej zdravotnej poisťovni zbaviť sa škandálov, pre ktoré by v iných civilizovaných krajinách padali hlavy politikov. „Mojím cieľom je nastaviť pravidlá a systém tak, aby sa zvýšila transparentnosť, objektivita toho, čo VšZP robí. Mojim osobným cieľom je zlepšiť povedomie a vnímanie verejnosti našej spoločnosti,“ vyjadril sa po vymenovaní do funkcie Kočan.

Čítajte viac:

Uchmatli aj heliport!

Momentálne však stojí pred úplne jasnou úlohou - zaplatiť pokutu 15-tisíc eur a na príkaz ministra zdravotníctva Druckera aj vyvodiť voči vinníkovi osobnú zodpovednosť. Zdá sa však, že nový riaditeľ si popri náročnej práci nájde čas aj na príjemný relax - náš fotograf ho pred pár dňami zachytil viackrát na kávičke či obede v luxusných bratislavských podnikoch na nábreží Dunaja.

VIDEO Plus 7 Dní