Predsedníčka senátu Špecializovaného trestného súdu v Pezinku vytýčila hlavné pojednávanie v prípade Kuciakovej vraždy na 6. apríla o 9.00 hod.

Od začiatku pojednávania v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej bolo na súde prítomných množstvo novinárov nielen zo Slovenska, ale aj zahraničia. Ide o najsledovanejší proces v našej novodobej histórii. Pojednávacia miestnosť doslova praskala vo švíkoch. Prítomnosť novinárov teraz okresá koronavírus.

„Predsedníčka senátu viazaná karanténnymi opatreniami Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky z marca 2020 a opatreniami Ústredného krízového štábu z 23.03.2020 v súlade s ust. § 250 ods. 1 Trestného poriadku prijala opatrenia proti prepĺňaniu pojednávacej miestnosti tak, aby bol medzi ľuďmi dodržaný určený odstup,“potvrdila hovorkyňa Špecializovaného trestného súdu Katarína Kudjáková.

Bezpečnostná kontrola

Do priestoru pre verejnosť vstúpi len jeden redaktor píšuci pre Tlačovú agentúru Slovenskej republiky, štáb verejnoprávnej inštitúcie Rozhlas a  televízia Slovenska v zložení kameraman a redaktor, v počte dvaja ľudia, a  jeden redaktor internetovému portálu Aktuality.sk, pre ktorý písal aj zavraždený Kuciak.

Ako ďalej informovala hovorkyňa Špecializovaného trestného súdu, predsedníčka senátu udelila súhlas na vyhotovovanie zvukového prenosu z hlavného pojednávania RTVS a portálu Aktuality.sk.

„Verejnosť je povinná pri vstupe do budovy Špecializovaného trestného súdu podrobiť sa bezpečnostnej kontrole vykonávanej príslušníkmi Zboru väzenskej a justičnej stráže a dodržiavať všetky nariadené hygienické opatrenia,“dodala Kudjáková.

FOTO z doterajších pojednávaní v prípade vraždy Kuciaka v GALÉRII

Mohlo by vás zaujímať: