Tip na článok

Policajné Kocúrkovo: Chybou našich mužov zákona je pravá ruka mafiánskeho bosa vonku!

Bol pravou rukou bosa Miroslava Štvrteckého, vodcu gangu takzvaných štvrťákov. Patrik Šnajdr patril k osemnásť člennej organizovanej skupine, ktorá v roku 2002 ovládla teritórium Záhoria. Dnes je tento muž aj napriek 20 ročnému trestu, ako jediný stále na slobode.

Galéria k článku (6 fotografií )
Miroslav Štvrtecký: Bol bosom organizovanej skupiny štvrťácia a Patrik Šnajdr bol jeho pravou rukou.
V pátraní: Patrik Šnajdr patrí medzi najhľadanejších zločincov.
V pátraní: Patrik Šnajdr patrí medzi najhľadanejších zločincov.

Bývalý kukláč Miroslav Štvrtecký zaviedol v gangu tvrdé pravidlá porovnateľné s tými v polícii. Jeho muži museli povinne udržiavať svoju fyzickú zdatnosť. Keď všetko išlo tak, ako malo, štvrťákov odmeňovali. No ak niečo neurobili podľa pokynov, prišli pokuty. Policajti štruktúru tohto gangu úplne rozbili zásahom v roku 2006. Po zadržaní bosa sa traja jeho podriadení za mrežami „zlomili“ a začali vypovedať proti skupine. Dnes si Miroslav Štvrtecký odpykáva dvadsaťjeden rokov väzenia. Jeho pravej ruke Patrikovi Šnajdrovi súd vymeral dvadsať rokov a ďalším mužom postupne nižšie tresty. Policajti urobili skutočne dobrú prácu a celý gang dostali tam, kam patrí - za mreže. Vrásky na čele im však robí iba jediný, už spomínaný Patrik Šnajdr.

V pátraní: Patrik Šnajdr patrí medzi najhľadanejších zločincov.
V pátraní: Patrik Šnajdr patrí medzi najhľadanejších zločincov.
Polícia

V pátraní: Patrik Šnajdr patrí medzi najhľadanejších zločincov. Foto: Polícia

Medzi najhľadanejšími

Policajti na Patrika Šnajdra vydali zatykač. Najskôr ho hľadali na Slovensku, neskôr Lovci lebiek svoje pátranie rozšírili. V roku 2011 na Šnajdra ako na nebezpečného páchateľa vydali medzinárodný aj európsky zatýkací rozkaz. O spoluprácu požiadali Interpol a Šnajdrova fotografia celé roky svietila na všetkých stránkach, ktoré pátrali po najnebezpečnejších zločincoch sveta.

Zlom nastal v marci 2016. Českí lovci lebiek v spolupráci s našimi špecialistami urobili zásah a v Prahe zadržali roky hľadaného Patrika Šnajdra. Jeden z najhľadanejších slovenských zločincov mal pri sebe kvalitné falošné české doklady. Žil v Prahe pod falošnou identitou a pracoval pre bezpečnostnú službu na ochrane objektov. Podľa toho, čo u neho našli, to však zrejme nebol jediný zdroj jeho obživy. Niekdajšia pravá ruka bosa Štvrteckého totiž mala pri sebe štyridsať vrecúšok marihuany.

Krátko po zadržaní: Patrika Šnajdra zadržali minulý rok v Prahe. Mal falošné doklady a pracoval pre bezpečnostnú službu.
Krátko po zadržaní: Patrika Šnajdra zadržali minulý rok v Prahe. Mal falošné doklady a pracoval pre bezpečnostnú službu.
TV Markíza

Krátko po zadržaní: Patrika Šnajdra zadržali minulý rok v Prahe. Mal falošné doklady a pracoval pre bezpečnostnú službu. Foto: TV Markíza

Tridsať hodín za mrežami

Po zadržaní Patrika Šnajdra v Česku nasledoval vydávací proces. Na základe platného zatykača sme už v priebehu pár dní dostali jedného z najhľadanejších zločincov do slovenskej väznice. Po tom, ako sa polícia pochválila úspechom, dostali muži zákona studenú sprchu.

Patrik Šnajdr asi po tridsiatich hodinách strávených za mrežami, vyšiel spoza múrov obohnaných ostnatým drôtom na slobodu. Tým sa to však neskončilo. Nasledoval ďalší šok. Za všetko totiž mohli policajti!

„Predseda senátu prepustil obvineného zo zadržania, pretože slovenskí policajti nepredviedli osobu v zákonnej lehote 24 hodín od prevzatia od českých policajných orgánov pred predsedu senátu. Ten mal rozhodnúť o väzbe zadržaného, ale omylom ho dodali do ústavu na výkon trestu,“ vysvetlila dôvody Šnajdrovho prepustenia na slobodu hovorkyňa Špecializovaného trestného súdu Katarína Kudjáková.

Kto vlastne je Patrik Šnajdr a čo nasledovalo po jeho prepustení na slobodu sa dočítate v aktuálnom vydaní týždenníka PLUS 7 DNÍ.

Plus 7 dní
VIDEO Plus 7 Dní