Bývalý policajný prezident Milan Lučanský, ktorý zomrel oficiálne po pokuse o samovraždu, má vo svojom rodnom meste dnes pohreb. Rodina naplánovala poslednú rozlúčku na 14. hodinu. Na cintoríne v Štrbe je už všetko pripravené na to, aby jeho telo uložili do zeme.  Pripravený je aj drevený kríž s jeho menom aj čierny altánok s nápisom Ameno nad vykopanou dierou v zemi.  

Jeho smrť vyšetruje komisia

Milan Lučanský zomrel 30. decembra minulého roka. Väzenská stráž ho našla deň predtým obeseného na posteli o teplákovú bundu. Snažili sa ho oživiť, čo sa podarilo privolanej záchranke a bol prevezený do nemocnice, kde však na druhý deň skonal. Okolo jeho smrti bolo niekoľko nejasností. Súviseli aj so zranením tváre, ktoré utrpel vo väzbe.

 Objavilo sa aj množstvo konšpirácií o tom, ako mohol prísť o život. Zavinenie cudzej osoby alebo osôb však ministerka spravodlivosti aj riaditeľ väzenskej stráže vylučujú. Napriek tomu vznikla komisia zložená aj z opozičných politikov, ktorá má celú udalosť preskúmať. Lučanský bol v kolúznej väzbe po obvinení z korupcie. 

Rodina aj politici žiadajú dôsledné vyšetrenie Lučanského smrti.