Mäsiari od Sátora

Do väznice v Banskej Bystrici dnes ráno vstúpil Jaroslav Spišiak. Špecializovaný trestný súd ho predvolal vypovedať v prípade obávaných sátorovcov z Dunajskej Stredy ako poškodeného. Za mrežami sú vedené všetky pojednávania v tejto kauze, keďže obžalovaní sú ľudia schopní naozaj všetkého. Telá svojich obetí mleli v továrenskom mlynčeku na mäso a  nerozpakovali sa zavraždiť ani vlastného bosa Ľudovíta Sátora.

Diskreditácia

Podľa obžaloby mali sátorovci v roku 2005 “našiť” na Spišiaka prebratie úplatku. Posledných desať rokov pracuje v Slovnafte, ale v tom čase pôsobil ako prvý viceprezident Policajného zboru SR, neskôr aj ako policajný prezident. “Mali to perfektne premyslené, pripravenú celú sieť svedkov. Veľa nechýbalo a mohol som byť nielen obvinený, ale aj odsúdený. Našťastie sa našiel človek, ktorý ma na zosnovanú diskreditáciu upozornil a ja som hneď  informoval všetky patričné orgány,” povedal nám  Spišiak ráno pred začiatkom pojednávania.

Sátorovci: V zelenom tričku sedí obžalovaný František Zakál
Zdroj: Ľudmila Lacková

Pokyny z jachty

Pred súdnym senátom Spišiak zložil prísahu a opisoval, ako  obžalovaný František Zakál podal na neho trestné oznámenie, ako naša polícia odpočúvala telefónnu búdku, odkiaľ falošný svedok volal Sátorovým ľuďom na jachtu do Chorvátska a chorvátska polícia sa zatiaľ snažila lokalizovať volaný telefón. Zopár sátorovcov vtedy niekde pri Šibeniku aj zatkli, ale keďže  na nich nebol vydaný medzinárodný zatykač, museli ich zase pustiť na slobodu. 

Potrebuje sa vyblázniť

Spišiak vypovedal dobré tri hodiny. Časy, ktoré boli na pretrase, označuje  síce ako hektické a nebezpečné, ale ako sám priznal, spomína na ne rád: “Vo svojej podstate som hazardér, vyhľadávam riziko. Aj teraz som si kúpil motorku, najsilnejšiu, akú som zohnal. Žena sa ma pýtala, čo s ňou, preboha, chcem robiť. Nuž, budem si na nej kompenzovať chýbajúci adrenalín. Myslel som si, že som už na takéto hlúposti starý, ale asi nie.”