"Miroslav Michalčík podal žiadosť o uvoľnenie do civilu k 31.12.2019 na vlastnú žiadosť. K dôvodom jeho odchodu sa prosím obráťte na neho," dozvedeli sme sa na policajnom prezídiu. Krajského riaditeľa v Nitre sme preto oslovili.  "Bolo to z môjho rozhodnutia, pretože mám odrobených 30 rokov a to je celé," reagoval Michalčík. Jeho manželka totiž pracovala priamo pre majiteľa Bonulu Miroslava Bödöra a ako sme sa dozvedeli od našich zdrojov z prostredia polície, jeho stolička sa vraj kývala už od odchodu Tibora Gašpara z postu prezidenta policajného zboru.

Len sa spýtal na prácu

O Michalčíka sme sa zaujímali už pred pár rokmi. A to kvôli jeho žene.  Michalčík pre PLUS 7 DNÍ vtedy priznal, že jeho manželka v Bonule skutočne pracuje. Vtedy vo firme robila už štrnásť rokov.

Miroslav Bödör: Michalčíkova žena pracovala priamo pre neho.
Miroslav Bödör: Michalčíkova žena pracovala priamo pre neho.
Zdroj: HN

Vo svojej otvorenosti zašiel tak ďaleko, že priznal aj to, ako sa tam dostala. „Urobila si vysokú školu, chcela pracovať s deťmi, ostala však bez práce. Preto som jej prácu naháňal ja. V čase, keď som robil na obvodnom oddelení, dostali sme za úlohu kontrolu zbraní v SBS. Mne sa ušiel práve Bonul. Keď sa kontrola skončila a všetko bolo v poriadku, dovolil som si spýtať sa majiteľa, či nevie o nejakej práci pre moju ženu. On povedal, že sa skúsi opýtať. Asi o mesiac ma kontaktoval, že síce nič nenašiel, ale ak by som chcel, mohla by ísť robiť k nemu sekretárku, kým nenájde inú prácu. No a zostala dodnes…“ 

Tibor Gašpar: Od jeho odchodu sa údajne triasla pod Michalčíkom stolička.
Tibor Gašpar: Od jeho odchodu sa údajne triasla pod Michalčíkom stolička.
Zdroj: ilustračné, Plus JEDEN DEŇ/Matej Kalina

Na otázku, či sa mu to zdalo normálne a či sa neobával, že bude zaviazaný, len s ľahkosťou prehodil, že prečo by mal. „Ani si neviem predstaviť, ako by som mu mal byť zaviazaný z mojej vtedajšej pozície.“ Na margo informácií, že na post krajského riaditeľa si ho vybrali práve Bödörovci, vtedy iba poznamenal, že Nitra je vysoká škola „fámologická“ a jeho na tento post vybral policajný prezident.

Mohlo by vás zaujímať: