Pred pár dňami zasahovali 80-ti policajti a posvietili si na dílerov drog na východe plošne. "Vykonali sme 7 domových prehliadok a prehliadok iných priestorov v Prešovskom a Košickom kraji, pri ktorých sa zaistilo podľa predbežného skúmania minimálne 550 gramov metamfetamínu a 17 500 Eur v hotovosti," informovala polícia. Vyšetrovateľ obvinil 4 ľudí a podal návrh na ich väzobné stíhanie. Po dokázaní viny im za uvedený skutok hrozí trest odňatia slobody na 10 až 15 rokov.

Výsledok drogujúcich je totiž katastrofálny. Podľa odborníkov v čase užívania týchto látok nemajú pud sebazáchovy, cítia sa nedostihnuteľní a nepremožiteľní. Tu sú aspoň dva zdokumentované prípady, kedy drogy v hlavnej úlohe zabíjali.

Pred necelým pol rokom v dedine na hraniciach s Ukrajinou v okrese Sobrance policajti v jednom z rodinných domov objavili laboratórium na výrobu pervitínu. Obvinený chalan ostal vo väzbe a to nielen kvôli nedovolenej výrobe pervitínu, ale aj kvôli faktu, že pod vplyvom drog usmrtil autom človeka.

Pod vplyvom drog zabíjal aj 20-ročný vodič Ján, ktorý zavinil dopravnú nehodu pri Turni nad Bodvou ešte 13.júla 2019. Vtedy Ján nedal pri odbočovaní z hlavnej cesty na vedľajšiu cestu prednosť v jazde vozidlu zn. Alfa Romeo, ktoré viedol 51-ročný vodič. Výsledkom čelnej zrážky boli štyria mŕtvi. V jeho krvi bola zistená prítomnosť metamfetamínu (pervitínu), amfetamínu a benzodiazepínov.