Z obzvlášť závažného zločinu úkladnej vraždy obvinili troch ľudí - Jozefa H. ako objednávateľa a Petra T. s Marekom D. ako spolupáchateľov. V rámci akcie Justícia zároveň Národná kriminálna agentúra Jozefa H. zadržala. Informovala o tom na sociálnej sieti.

"Obvinený Peter T. sa v súčasnosti nachádza v zahraničí vo výkone trestu odňatia slobody pre inú trestnú činnosť. Obvinený Marek D. je dlhodobo v pátraní pre inú závažnú trestnú činnosť. Na posledného z obvinených Jozefa H. po vykonaní potrebných procesných úkonov vyšetrovateľ spracoval podnet na jeho vzatie do väzby," priblížila polícia.

Polícia pripomenula, že ide o staršiu vraždu, ktorá sa stala v Nitre ešte 10. júna 2011. Rozsiahle strelné poranenia vtedy pripravili o život v tom čase 40-ročného Františka Vanča.

Ako tri dni po vražde informoval web Plus 1deň športovec a učiteľ bojových umení František Vančo († 40) zomrel tri roky po tom, čo neúmyselne zabil muža tureckej národnosti. Rozstrieľali ho večer, keď sa vracal domov z tréningu, pričom výstrely usmrtili muža na severnom obchvate mesta.

„Bol to silný zvuk, no nikomu ani len nenapadlo, že to je streľba,“ opísali situáciu vtedy pracovníci blízkej benzínky.

Na Vančovom Forde boli rozstrieľané bočné okná vodiča i spolujazdca. „Našli sa štyri nábojnice. Obeť zasiahli tri rany. Jedna smerovala do hlavy, druhá do hrude a tretia zasiahla prsty,“ potvrdila pre Plus 1 deň v lete 2011 vtedajšia krajská policajná hovorkyňa Božena Bruchterová. Muža zavraždili výstrelmi zo samopalu vzor 58.