Tip na článok
Prominentní hostia: Prišiel aj minister Kaliňák

Policajtove exkluzívne známosti: Hosťom na svadbe mu bol exminister Kaliňák, nové hniezdočko lásky kúpil od mafiána

Bude riaditeľ Úradu hraničnej a cudzineckej polície Ladislav Csémi povýšený na policajného viceprezidenta alebo ho vyhodia z Policajného zboru?

V roku 2005 vtedajší minister vnútra Vladimír Palko prepustil z Policajného zboru dvoch košických policajtov, ktorí sa zúčastnili oslavy narodenín člena košickej mafie Jozefa Eštoka. “Policajti, ktorí sa vedome mimo svojej služby stýkajú s osobami z kriminálne závadného prostredia, nemajú v Policajnom zbore miesto,” vysvetlil rázne konanie Palko.

V týchto dňoch sa súčasná ministerka vnútra Denisa Saková rozhoduje o zmenách na významných postoch v polícii, medzi adeptmi na viceprezidenta Policajného zboru SR sa spomína Ladislav Czémi. Redaktori Plus 7 dní sledujú aktivity Csémiho už dlhší čas a zistili, že sa po rozvode s prvou manželkou nasťahoval do bytu, ktorý patrí firme posledného pápayovca Norberta Kocsisa. Neskôr si Csémi spoločne s nastávajúcou manželkou, policajtkou Myrtil Dersziovou kúpili od toho istého mafiána rodinný dom. Úvahy ministerky Sakovej o dosadení Csémiho do kresla druhého najdôležitejšieho muža polície môžu súvisieť s výborným, až priateľským vzťahom Csémiho s exministrom Róbertom Kaliňákom. Náš fotograf zachytil Kaliňáka piateho mája tohto roku vo Veľkom Mederi na Csémiho svadbe.

Viac exkluzívnych fotografií a podrobnosti o téme sa dočítate v najnovšom čísle Plus 7 dní.

VIDEO Plus 7 Dní