„Včera po skončení pojednávania, na základe proaktívnej žiadosti polície, boli o 14:28 hod vydané príslušným predsedom senátu príkazy na dodanie do výkonu trestu voči trom osobám, ktoré boli odsúdené na doživotné tresty,“ píše vo svojom stanovisku policajné prezídium. Ako dodáva, mohli začať konať v súlade so zákonom až od momentu, kedy obdržali príkazy. Včera sa im podarilo zatknúť o 16:27 hod. jednu osobu, podľa našich informácií Jaroslava Potučka a vykonávajú vraj ďalšie opatrenia na zatknutie dvoch osôb, voči ktorým boli príkazy vydané.

„Opätovne sme svedkami nedôvodných útokov voči činnosti polície, napriek tomu, že táto koná len v súlade so zákonom a dokonca proaktívne namiesto príslušných orgánov (súd a prokuratúra). Opätovne je snaha vo verejnosti vytvoriť obraz o nečinnosti a nezákonnom postupe polície,“ dodávajú hovorcovia.

Zmizol za hranice

Okoličány aj Jozef Leško sú už obaja v pátraní. Sú totiž odsúdení, šéf gangu Okoličány na doživotie a Leško na 24,5 roka. Včera po vynesení rozsudku Najvyššieho súdu ich muži zákona nenašli, keď ich chceli dodať do výkonu trestu. Gang podľa rozsudku vykonal 19 skutkov, z toho štyri vraždy, niekoľkov pokusov o vraždy či ublíženia na zdraví. Okrem Okoličányho dostali doživotný trest aj Jaroslav Potučko a Róbert Nigut. Ten je hľadaný od roku 2013.