V piatok 14. júla večer sa na ceste medzi Revúcou a Muránskou Dlhou Lúkou čelne zrazili dve vodidlá. Za volantom jedného z nich sedela vodička Irina († 43), za volantom druhého jej expartner Marián V. (47).

Banskobystrická polícia hneď po smutnej udalosti informovala o tom, že vodič luxusného vozidla mal z doposiaľ nezistených dôvodov prejsť do protismerného jazdného pruhu, kde sa čelne zrazil s oproti idúcim starším autom.

Krajská policajná hovorkyňa Mária Faltániová pre portál Rimava.sk udalosť opísala takto: "Z doposiaľ nezistených dôvodov prešiel do protismeru, kde sa čelne zrazil s protiidúcim Seatom. To viedla 43-ročná žena. Pri zrážke utrpela zranenia, ktorým na mieste podľahla. Vodič BMW sa ťažko zranil."

Podľa polície bolo v prípade tejto tragickej dopravnej nehody vyšetrovateľom v Revúcej začaté 15. júla trestné stíhanie pre prečin usmrtenia. “Vec je v štádiu vyšetrovania, prebieha znalecké dokazovanie  a sú vykonávané procesné úkony za účelom zisťovania príčin dopravnej nehody. Bližšie informácie preto v tejto chvíli nie je možné poskytnúť,” informovala banskobystrická policajná hovorkyňa Petra Kováčiková.

Irina Ostapčuková, Ukrajinka žijúca na Slovensku, haváriu neprežila a ostal po nej syn Markus (17). Ako zistil denník Plus JEDEN DEŇ, Irina s Mariánom tvorili ešte v nedávnej minulosti pár, pričom ich vzťah mal trvať dlhé roky. Podľa známych zosnulej ženy sa však rozišli a dôvodom mala byť nevera zo strany známeho miestneho podnikateľa.

FOTO z miesta nehody v GALÉRII.

Ten ju mal viackrát kontaktovať a pravidelne sa jej vyhrážať a rovnako tomu bolo aj v osudný deň, keď ju mal prenasledovať na ceste domov. Irina zavolala na políciu s tým, že sa bojí o život. Hliadka za ženou prišla a povedala jej, že má prísť na stanicu spísať zápisnicu nasledovný deň.

Čo povedala známa, ktorá s Irinou telefonovala tesne pred nehodou a čo si o havárii myslí dopravný analytik? Čítajte na ďalšej strane.>>>