Jamky neutrpeli

Líder Hlasu Peter Pellegrini začínal v politike dohladka vyholený, tak sa prezentoval aj ako podpredseda vlády. Jeho povestné jamky na lícach vtedy zažili hviezdne časy. Neskôr sa chcel prezentovať ako zrelší a mužnejší typ. Dlhý čas sme ho vídavali s akoby nedbalým strniskom, až po letnej dovolenke v roku 2019 definitívne prešiel na imidž s bradou. Podľa hovorkyne Hlasu o tom rozhodla fotka, na ktorej pózuje za kormidlom a na sociálnych sieťach s ňou zožal veľký úspech.

Strih brady si Pellegrini úzkostlivo stráži. Dlhá je práve tak, aby jamky na lícach neutopila v húštine chlpov.

Ako Yeti

archív: Richard Sulík bez brady
Zdroj: MICHAL SMRCOK

S hladkou tvárou vstupoval do politiky aj predseda SaS Richard Sulík. Každodenné holenie podľa neho už vy­šlo z módy, tak sa prispôsobil a vyhovuje mu to. „Aspoň ušetrím čas. Keď to však prešvihnem a zrovna ma pár dní nikto nevidí, chodím ako Yeti. Ak však hrozí, že sa musím ukázať pred nejakou kamerou, skočím k osvedčenému barbierovi, ktorý zo mňa zakaždým spraví človeka,“ komentuje zmenu imidžu Sulík.

Lenivosť dôchodcu

Hustú bradu si na staré kolená nechal narásť aj bývalý prezident Ivan Gašparovič, ktorého si všetci pamätajú hlavne ako muža s hustými fúzmi. Kto mu zmenu poradil a čo je za tým? Exprezident nás nedávno svojou odpoveďou dostal: „Ja tomuto imidžu hovorím lenivosť dôchodcu. Keď sa začala pandémia, nikam sa nedalo ísť a hovorím si - nikto ma nevidí, načo sa budem holiť?“
Podľa módnej stylistky Oľgy Peruškovej exprezident teraz „pôsobí šarmantnejšie a moderne“.

Bývalý prezident Slovenskej republiky Ivan Gašparovič v štúdiu PLUS 7 DNÍ v Bratislave.
Zdroj: EMIL VAŠKO

Majiteľ barbershopov o zarastených politikoch: Približujú sa ľuďom

Patrik Baltazarovič, konateľ siete barbershopov
Zdroj: archív P.B.

Sme v 21. storočí a už neplatí vyumelkovanosť a hladkosť. Politici sa zarastenou tvárou viac približujú ľuďom, - myslí si o najnovšom trende konateľ siete barbershopov Patrik Baltazarovič. „Vidíte to aj v obliekaní. Na tlačovkách je čoraz viac štýl biznis casual, politik si pokojne dá rifle a košeľu, málokto nosí viazanku. A brada tiež poukazuje v podstate na to, že aj politik je človek.“

Podľa Baltazaroviča má brada veľa výhod: zvýrazní u muža lícne kosti, ak má niekto okrúhlu tvár, opticky mu ju predĺži, kto potrebuje, zakryje ňou napríklad druhú bradu. Už aj strnisko dokáže zakryť nedokonalosti pokožky, ak má niekto pozostatky akné, jazvy. O bradu je však nutné starať sa viac než o vlasy, lebo nemá napríklad zložky mazu a treba ju hydratovať, aby nebola pokrútená, keď je porast už dlhší a aby mala prirodzený lesk.

Ktorý politik nechcel vyzerať ako decko? A komu ostáva roky hladká tvár? Čítajte na ďalšej strane...

Fotky s bradou v GALÉRII