Minister vnútra SR Roman Mikulec sa dnes na tlačovej konferencii vyjadril aj k týmto "neposlušným" politikom, ktorí si na proteste dali rúška dole a ignorovali ich. Pred nariadeniami by si však všetci občania mali byť rovní a zdá sa, že polícia voči nim zakročí. „Polícia bude riešiť aj tých poslancov, ktorí nemali na proteste rúško. Urobíme všetko preto, aby tí bez rúšok dostali pokuty,“povedal minister.

Pripomeňme len, že pokuta či porušenie zákazu zhromažďovania sa môže týkať aj poslancov NR SR Mariána Kotlebu, Milana Mazureka, Róberta Fica, Ľuboša Blahu či europoslanca Milana Uhríka. Rovnako aj poslanca Andreja Medveckého, ktorého si policajti „podali“ už včera. Na protestoch sa objavil aj predseda SNS Andrej Danko, ktorý na svojej sociálnej sieti zverejnil, že v meste sa nedá veľmi prechádzať, keďže je plné. Rozhodol sa teda pokračovať v prechádzke na Hlavné námestie.

Čo im hrozí?

„V prípade fyzických osôb, ktoré porušujú nariadenú povinnosť nosiť rúško alebo iný vhodný prostriedok na prekrytie nosa a úst na určených miestach, ide o spáchanie priestupku na úseku verejného zdravotníctva a za to je možné uložiť pokutu do výšky 1 659 eur, v blokovom konaní sa môže uložiť pokuta do 1 000 eur,“ povedala nám hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Bárdyová. 

FOTO z utorkových protestov v GALÉRII

Polícia ich nakrúcala a zábery už vyhodnocuje

Všetko teda nasvedčuje tomu, že politikov čakajú už čoskoro opletačky s políciou. Jednak kvôli zákazu zhromažďovania sa a tiež kvôli tomu, že ignorovali rúško. "V priebehu zhromaždení boli vyhotované audiovizuálne záznamy, ktoré momentálne vyhodnocujeme za účelom zadokumentovania protiprávnych konaní. Po ich analýze bude prebiehať stotožňovanie trestne zodpovedných osôb a príslušné útvary Policajného zboru budú vykonávať úkony smerujúce k vyvodeniu právnej zodpovednosti u ďalších osôb,"informoval nás Michal Szeiff, hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru.