Zaujímavé je, že v rovnaký deň, 11. mája, sa narodil minister financií Igor Matovič (OĽANO) aj niekdajší minister vnútra Robert Kaliňák (SMER). Kaliňákovi dnes chodili blahoželania k jubileu – 50 rokov, Matovič oslavoval o dva roky menej. Deň narodenia a politická kariéra, sú asi jediné dve veci, čo majú spoločné. Inak sa politicky rozchádzajú. Rozchádzajú sa i v manažovaní sociálnych sietí, z tej Kaliňákovej sa dozviete len oficiálne výstupy, zatiaľ čo z Matovičovho profilu vieme, čo dnes oslávenec dostal a že na klube mali narodeninovú párty.

Matovič – až na obdobie krízy – nikdy nebol na statusy skúpy. Na svoje narodeniny pridal až tri. Od rána sa mu pritom na Facebooku kopili priania k narodeninám. „Prajem ti, aby ti tvoja nekonečná energia a motivácia spraviť z našej krajiny lepšie miesto pre život nikdy nedošla,“ poprial straníckemu šéfovi poslanec Peter Pollák.

Nezostalo len pri blahoželaniach. Expremiéra jeho fanúšikovia potešili obrovskou kyticou červených ruží. „Moja hanba ... nikdy som Pavlínke nekúpil takúto obrovskú kopu ruží ... ale dnes som ich dostal rovno dve od úplne obyčajných a neznámych žien, ktoré ma čakali pri výťahu pri východe z ministerstva. Jednu sme po ružičke podelili krajším polovičkám na ministerstve financií ... a druhých 111 ruží putuje mojim láskam domácim ... a Vám žienky dobrodinky VEĽKÉ ĎAKUJEM,“ napísal k fotke kvetov Matovič.

Matovič nájde voličov nielen medzi kvetinárkami, ale aj pekárkami. Okrem maxikytice dostal Matovič aj maxiveterník. „MAXIveterník priamo od pani pekárky. Tomuto sa v praxi hovorí “príliš veľa dobra” ... a legislatívne “prikrmovanie” DÍK MOC ... skončil na našom poslaneckom klube a výborne chutil,“ poďakoval Matovič za darček. Že bol chutný potvrdili v komentároch poslanci OĽANO. „Ochutnal som, Igor Matovič, na tvoje zdravie,“ napísal Karol Kučera. „Napriek diete som si daj aj ja. Dobre bolo,“ zalizoval sa aj György Gyimesi.

FOTO darčekov, ktoré dostal Matovič k narodeninám od priaznivcov v GALÉRII

Matoviča čakali ešte dve narodeninové torty. Jedna z lesným ovocím, druhá s jahodami v tvare srdca. „Dnes to bolo veľmi sladké a romantické ... úplne iný svet. Svet obyčajných dobrých ľudí. Tak veľmi iný od sveta zvrátených hodnôt, plného nenávisti, falošnosti, manipulácií a lží, ktorý nám majitelia pravdy chcú nastaviť ako novú normu. Ď,“ uzavrel svoj narodeninový deň oslávenec Matovič.