Moje dôchodkyne by za mňa život položili. Dnes majú na chladničke, v obývačke alebo v chodbe položenú modlitebnú knižku a vedľa nej moju zarámovanú fotografiu. Za mňa sa žienky ružence modlia pred oltárom. Viete, ako ma to napĺňa silou? - zveril sa nám pred pár rokmi Martin Jakubec (33). Spevák, konferenciér, vyštudovaný politológ, psychológ, terapeut, obchodník s nehnuteľnosťami či umeleckými dielami, expert na catering aj zahradkárstvo, odborník na krízovú komunikáciu, muzikoterapeut, postavička z reality šou, jednoducho muž tisícov povolaní.

Nepáčilo sa mu, že článok o ňom chceme „zase ladiť do narcizmu“, a vysvetlil aj prečo. „Ľudia, čo barly nosili, tak ich na mojich vystúpeniach zahadzujú. Veď babky ma majú za druhého Mečiara. To si pokojne môžete dať ako titulok. Keby som chcel ísť do politiky, zajtra som v parlamente,“ usmieval sa sebaisto. „Môj čas ešte len príde. To si pamätajte. Garantujem vám, že raz si spomienete na tieto slová.“

Náhoda?: Svoju prvú politickú tlačovku zorganizoval Martin Jakubec v hoteli, ktorý priniesol šťastie už Andrejovi Kiskovi.
Náhoda?: Svoju prvú politickú tlačovku zorganizoval Martin Jakubec v hoteli, ktorý priniesol šťastie už Andrejovi Kiskovi.
Zdroj: KRISTÍNA DUGOVIČOVÁ

Náhoda?: Svoju prvú politickú tlačovku zorganizoval Martin Jakubec v hoteli, ktorý priniesol šťastie už Andrejovi Kiskovi. Foto: KRISTÍNA DUGOVIČOVÁ

Ako Trump a Kotleba

Ubehlo pár rokov a Jakubec, ktorý sa roky netajil tým, že je smerák a pre vládnu stranu by spieval aj zadarmo, ohlasuje vstup do politiky. Sedemnásteho novembra, v deň výročia Nežnej revolúcie, zorganizoval tlačovku v honosných priestoroch hotela Devín. Miestnosť, do ktorej sa nechal uviesť štátnou hymnou, praskala vo švíkoch. Nechýbala slovenská zástava, panel s obrovským menom novopečeného politika ani tlačová hovorkyňa, mladšia verzia Jakubcovej kolegyne speváčky Božanky. Všetko pôsobilo priam štátnicky. Zrejme nebude náhoda, že na rovnakom mieste mal svojho času sídlo volebný štáb prezidentského kandidáta Andreja Kisku.

Sebaistý Jakubec však v žltej kravate, naleštených topánkach i gestami pripomínal skôr istého amerického kandidáta na hlavu štátu, ktorého vo svojej reči aj spomenul. „Smiali sa Mečiarovi, smiali sa Kotlebovi, smiali sa Kollárovi, smiali sa Donaldovi Trumpovi, teraz sa smejú Jakubcovi. Smejte sa, ale ja by som sa nesmial. Bude veselo,“ vystríhal všetkých a hneď ohlásil niekoľko kandidatúr. Na šéfa strany Národná koalícia, ktorú zatiaľ vedie mečiarovský politik Sergej Kozlík, na bratislavského župana, ale netajil sa ani premiérskymi ambíciami.

Zhliadol sa v Donaldovi Trumpovi?: Spevák šlágrov sa predstavil v kravate a s gestami známymi z americkej prezidentskej kampane.
Zhliadol sa v Donaldovi Trumpovi?: Spevák šlágrov sa predstavil v kravate a s gestami známymi z americkej prezidentskej kampane.
Zdroj: MATEJ JANKOVIČ, PROFIMEDIA

Zhliadol sa v Donaldovi Trumpovi?: Spevák šlágrov sa predstavil v kravate a s gestami známymi z americkej prezidentskej kampane. Foto: Matej Jankovič, profimedia

Pokračovanie na ďalšej strane